Eski Megadeth Basçısı David Ellefson Yeni Grubu Dieth’i Çıkış Şarkısıyla Tanıttı

Eski Megadeth basçısı David Ellefson, yeni grubu Dieth’i çıkış single’ı “In the Hall of the Hanging Serpents” ile tanıttı.

Dieth’in kadrosu eski Entombed A.D. solisti İsveçli şarkıcı-gitarist Guilherme Miranda ve Polonyalı davulcu eski Decapitated üyesi Michał Łysejko’dan oluşuyor. Videodaki ikinci gitarist Michał Grall ise resmi kadroda yer almıyor.

Ellefson, “Üçümüz kendi gruplarımızda ve kariyerlerimizde tanındık, ancak bir noktada, yeni bir şeyin başlamasına izin vermek için bu serüvenlere kapıyı kapatmak zorunda kaldık ve şimdi bunu Dieth’te bulduk” diyor ve ekliyor,

Aslında, adın kendisi, yaşamın bir sonraki bölümünü yaratmak için yeni bir şeyin ortaya çıkabilmesi için kişinin geçmişine öldürmesiyle ilgilidir. Ve bu, üçümüzün ortak noktası olan bir bağlantı.”

Dieth Ellefson’un Megadeth’ten çıkarılmasından bu yana tanıttığı ikinci yeni grup oluyor. Ellefson geçen Eylül ayında Fear Factory, Sponge ve Bang Tango üyeleriyle birlikte yeni projesi The Lucid’i tanıtmıştı. The Lucid daha tipik bir rock sounduna sahipken Dieth ile Ellefson ve grubu daha ekstrem bir metal evrenine doğru yol alıyor.

Grup fotoğrafı: Maciej Pieloch

tr_TRTurkish