The Prodigy İlk Belgeseli Üzerinde Çalışıyor

The Prodigy, ilk uzun metrajlı müzik belgeseli üzerinde çalışıyor.

Paul Dugdale’in yönettiği proje, grubun kurucu üyeleri Liam Howlett ve Maxim yapımcılığında üretiliyor.

Spike Jonze’nin Beastie Boys Story ve Riz Ahmed’in son filmi Mogul Mowgli’de de imzası bulunan Pulse Films‘in yapımcılığını üstlendiği yapım, “80’lerin sonundaki Birleşik Krallık çılgın sahnesinin girdabında bir araya gelen Essexli genç haydutlardan oluşan bir çetenin ham, uzlaşmaz ve duygusal hikayesi” olarak tanımlanıyor.

Howlett ve Maxim, arşiv görüntüleri, animasyon ve ilk elden tanıklıklarını birleştirecek olan filmin, 4 Mart 2019’da henüz 49 yaşında hayatını kaybeden solist Keith Flint’e ithaf edildiğini belirtiyor.

İkili üretiminin bu baharda başlaması beklenen yapımla ilgili yaptıkları bir açıklamada, Kardeşimiz Keef’in 2019’daki yıkıcı vefatından sonra, grubumuzun hikayesini anlatmanın zamanı geldi diyor ve ekliyor,

Çetemizin, grubumuzun, insanların grubu The Prodigy’nin kaotik ve sıkıntılı yolculuğunun hikayesi. Ya da basitçe, dünya çapında ses çıkarma, insanların ruhunu ateşleme ve ses sistemlerini patlatma görevinde olan kardeşlerin hikayesi, işte bu. Bu film müziğimizle aynı bütünlükle yapılacaktır: tavizsiz, ham ve dürüst. Bu Keef için!”

Adele, The Rolling Stones, Coldplay, Ed Sheehan ve Paul McCartney gibi sanatçılar için belgesel ve konser filmleri yöneten yönetmen Dugdale de filmin grup kadar çılgın olacağını ve izleyicilerin sanki bir roller coaster’dan inmiş gibi sinemadan ayrılmalarını istediklerini söylüyor.

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish