Fleetwood Mac’in Klasik “Fleetwood Mac Live” Konser Albümünün Lüks Sürümü Geliyor

Fleetwood Mac, 1980 tarihli klasikleşmiş konser albümü “Fleetwood Mac Live”in yeni deluxe baskısının ayrıntılarını duyurdu.

Grubun 1979 ile 1980 yılları arasındaki bir dizi canlı şovunda yapılan kayıtlardan oluşan “Fleetwood Mac Live”, ilk olarak Aralık 1980’de piyasaya sürülmüştü.

“Fleetwood Mac Live” şimdi Rhino tarafından 9 Nisan’da “süper lüks” formatta yeniden yayına hazırlanıyor. Albüm, 3xCD / 2xLP içeriğiyle sunulacak.

Orijinal sürümün hem 180 gramlık plak hem de CD’de yeniden düzenlenmiş bir versiyonu yer alırken, üçüncü CD ise 1977 ile 1982 arasında kaydedilen bir saatten fazla yayımlanmamış Fleetwood Mac canlı kayıtlarını içeriyor.

Süper lüks baskıdaki ilk kez yayımlanacak 14 canlı kayıt, grubun “Tusk” turnesinden (1979-80) yedi, “Rumors” turnesinden (1977) dört ve “Mirage” turundan (1982) üç şarkıyı kapsıyor.

Albümün bu yeni baskısı, nadir fotoğraflarla dolu bir kitapçık, Tusk Turu için tam bir güzergâh ve yazar David Wild’ın konser albümünün geçmişi ile ilgili kaleme aldığı bir yazı ve 12 × 12 sert bir kılıfla sunulacak.

Wild, “O zaman ve şimdi, ‘Fleetwood Mac Live’ şu ya da bu şekilde, yarım yüzyıldan fazla süredir küresel sahnede olan bir grup için ustaca büyüleyici bir dönemi işaret ediyor,” diye yazıyor. “Paris, Fransa’dan Passaic, New Jersey’e kadar farklı yerlerde izleyicilerin gözlerini kamaştıran grubun kendi yarattığı büyük bir çadırın altında tüm hızıyla çılgınca eğlenceli bir rock’n’roll sirki.”

nme.com

tr_TRTurkish