The Murlocs Yeni Albüme Günler Kala Yeni Single “Queen Pinky” ile Huzurlarınızda

Avustralya, Melbourne merkezli The Murlocs, gelecek albümlerinden yeni şarkı “Queen Pinky” ile huzurlarınızda.

Yeni stüdyo albümleri “Calm Ya Farm”ın 19 Mayıs Cuma günü ATO Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacağını duyuran grup, “Queen Pinky” isimli yeni single’ı sinematik, kabareden ilham alan bir müzik videosu eşliğinde paylaştı.

“Queen Pinky” için yapılan açıklamada solist Kenny-Smith öne çıkıyor. “yeni evli Kenny-Smith karısına genişleyen ve muhteşem bir şekilde uzaylı bir serenat yaparken yürekleri eriten bir hassasiyete bürünüyor.”

Ayrıca yeni şarkı “Queen Pinky”, geçen mart ayında paylaşılan “Initiative” ve nisan’da yayımlanan single “Undone and Unshamed”in ardından ulaşıyor kulaklarımıza.

Eli kulağında albüm, “grubun keskin bir şekilde hazırlanmış psych-punk sesini country-rock geleneğiyle çarpıtıyor ve politik söylemin kısır tonundan komplo teorilerinin beyin bulandırıcı etkisine kadar her şey hakkında anlamlı yorumlar yapıyor” ifadesiyle tanımlanıyor.

Grubun bugüne kadarki en iş birlikçi çalışması olan “Calm Ya Farm”, daha ayrıntılı ve sofistike düzenlemelerle ortaya çıkıyor ve büyük ölçüde beş üyenin en eksantrik dürtülerinin peşinden gitmeleri için alan yaratarak yeni ses derinliklerine ulaşıyor.

Solist Kenny-Smith, “Bu albümle tüm distorsiyondan, pislikten ve kumdan uzaklaşmaya çalıştık ya da en azından kumun kulağa biraz daha temiz gelmesini sağladık” diyor.

Albümde gitarist Callum Shortal, davulcu Matt Blach ve klavyeci Tim Karmouche ile dünya çapında sevilen psych-rock grubu King Gizzard & The Lizard Wizard’ın da basçısı Cook Craig de yer alıyor.

The Murlocs, Photo: Izzie Austin

tr_TRTurkish