The Madcap Yeni Albümü “Beat the Destiny” ile Dünyaya Haykırıyor

Boğaç Gökmen

Müzisyen çift, gitarist Deniz Sayman ve şarkıcı İzgi Gültekin’in yıllardır emek verip bugünlere taşıdığı Ankara merkezli hard rock grubu The Madcap yeni albümü “Beat the Destiny” ile dinleyiciyi selamlıyor.

Daha önce grubun müziğiyle tanışıp, ekibin enerjine aşina olanlar için bildiklerinin üzerine bir hayli seviye eklendiğini görecekleri albüm, yeni tanışacaklar için de yüreklerindeki hard rock ateşini iyiden iyiye körükleyecek sıkı ve ince bir işçilikle ulaşıyor kulaklarımıza.

İzgi’nin fark yaratan ve geniş aralıklarda gezinen vokal performansı ile Deniz’in kalburüstü gitar hakimiyeti, yarattıkları besteleri, etkilendikleri tüm türlerin süzgecinden geçirip etkileyici ve ateşi yüksek bir albüm bütünüyle sunmaktaki mühim faktörler oluyor. Bas gitarda Çağdaş Doğru ve davulda Efe Okay’ın ekibe kattığı taze enerji de grubun rengine renk katıyor.

Tüm şarkı ve sözlerin Deniz Sayman ve İzgi Gültekin imzası taşıdığı “Beat the Destiny” enerji, güç, tutku, öfke, isyan, adanmışlık, eğlence ve hüzün gibi farklı duygulara temas eden dokuz şarkıdan kurulu. Bununla birlikte tüm şarkılar grubun ortak paydasında buluşsa da hepsi birbirinden çok farklı tını ve fikirlerle kuşatıyor dinleyiciyi.

Bilhassa 80’ler hard rock, arena rock enerjisi buram buram üstünüze sinecek, İskandinav rock ateşiyle yüreğiniz ısınacak. Tüm bunlar grubun altı yıldır yatıp kalktığı fikirlerin, üzerinde günler geceler boyunca kafa yordukları uzun ve titiz bir çalışma sürecinin ürünü. Bu süreçte kendi kayıt stüdyosunu ve yapım şirketini kuran grup aslında hiçbir şeyi de şansa bırakmıyor. Mix işlemlerinde Fin Jesse Vainio, mastering aşamasında ise yine Fin Svante Forsbäck isimlerini gördüğümüz albümde, yaylı çalgılar ise İngiltere’de Richard Curran tarafından kaydedildi. Albüm bu tarafıyla da bir gurme lezzet tadımı sunuyor. Özellikle mix işçiliğinde yakalanan kıvam, davuldan, vokale oradan gitara kadar tüm enstrüman kayıtlarını okşayıp albümün hücrelerine işleyen bir hard rock ziyafeti sunmasında başa oynuyor.

Açılış şarkısı “Rock N’ Roll Generation”da ise sürpriz konukların katkısı söz konusu. Sabaton ve Majestica’dan tanıdığımız Tommy Johansson vokalde, Pentagram’dan Tarkan Gözübüyük bas gitarda yer alırken Beşiktaş Çocuk Korosu’da koro kısımlarına destek veriyor.

Plak, CD ve dijital formatlarda Madcap Records & Rainbow45 Records iş birliği ile dinleyiciyle buluşan “Beat the Destiny”, grubun kendi ifadesiyle; zihinlerini, kalplerini ve ruhlarını ortaya koydukları, en ince detayına kadar hayal ettikleri yapım kalitesiyle hem kendilerinin hem de dinleyicinin gurur duyacağı bir albüm.  

Rock tavrının başkaldırısını, duygu yoğun katmanlarını, tüyleri diken diken eden enerjik aktarımlarını alıp kendi özenli çalışmaları, sonsuz hayal gücü ve müziğe olan adanmışlıklarıyla birleştiren The Madcap, “Beat the Destiny” ile dünyaya neler sunabileceğini haykırıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish