The Libertines Gelecek Albümünü Yeni Şarkı ‘Run Run Run’ ile Duyurdu

İngiliz indie rock grubu The Libertines yeni single’ı ‘Run Run Run’ ile geri döndü ve uzun zamandır beklenen dördüncü albümleri ‘All Quiet On The Eastern Esplanade’in detaylarını duyurdu.

8 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak ‘All Quiet On The Eastern Esplanade’, 2015 tarihli ‘Anthems For Doomed Youth’ albümünün uzun süredir beklenen devamı niteliğinde ve ilk tanıtım single’ı ‘Run Run Run’ ile ilk ipuçları paylaşıldı.

Vokalist ve gitarist Carl Barat parça için “Kapana kısılmak ve Bukowski’nin Postane’sindeki adam gibi kasvetli hayatınızdan kaçmaya çalışmakla ilgili” diyor. “The Libertines için en kötü şey, sürekli geçmişimizi yeniden yaşamaya çalışarak ‘Run-run-run’ rutinine sıkışıp kalmak olurdu.”

Albümün adı Erich Maria Remarque’ın savaş karşıtı romanıyla aynı adı taşımasının yanı sıra, grubun Margate’teki otel, stüdyo, restoran ve barı The Albion Rooms’un onuruna veriliyor ve albümün kapağında da deniz kenarının solmuş ihtişamlı dünyasından dramatik bir karakter kadrosu tasvir ediliyor.

Şarkı yazarlığı grubun dört üyesi arasında paylaşılan 11 yeni parçadan oluşan ‘All Quiet On The Eastern Esplanade’in prodüktörlüğünü Dimitri Tikovoï (The Horrors/Charli XCX/Becky Hill) üstlendi ve 2023 yılının şubat ve mart aylarında sadece dört haftada The Albion Rooms’da kaydedildikten sonra Normandiya’daki La Ferme de Gestein Stüdyoları’nda tamamlandı. Ek prodüksiyon ve miksaj Dan Grech-Marguerat (Lana Del Rey/Liam Gallagher/Paul McCartney) tarafından gerçekleştirildi.

Carl Barat ve Pete Doherty’nin kimyalarının yeniden uyuştuğunu gören Doherty, basçı John Hassall ve davulcu Gary Powell ile yeniden bir araya geldi ve Doherty’nin de açıkladığı gibi “tüm üyelerin katkıda bulunduğu nadir bir barış ve birlik anı” için güçlerini birleştirdiler.

Doherty, “Mutluluktan havalara uçuyoruz, top ağların arkasında ve çocuklar adına çok mutluyum!” diyor ve ekliyor:

Grup olarak bir tür döngüyü tamamladığımızı hissediyorum ve nihayet artık bu şarkıları set listesine ekleyebiliriz, çünkü orada bazı banger’larımız var. Şimdi oteli açtık ve stüdyoyu kendimiz kullandık ve her şey yolunda gitti – daha fazla Libertines kaydı mı? Öyle umuyorum!”

Barat ise şunları ekliyor: “İlk albümümüz panikten ve stüdyoya girmemize izin verildiğine inanmamaktan doğdu; ikincisi tamamen çekişme ve sefaletten doğdu; üçüncüsü karmaşıklıktan doğdu; bu ise hepimiz aynı yerde, aynı hızdaymışız ve gerçekten bağlantı kurmuşuz gibi hissettiriyor.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The Libertines ‘All Quiet On The Eastern Esplanade’ şarkı listesi:

01. Run, Run, Run

02. Mustang

03. Have A Friend

04. Merry Old England

05. Man With The Melody

06. Oh Shit

07. Night Of The Hunter

08. Baron’s Claw

09. Shiver

10. Be Young

11. Songs They Never Play On The Radio

The Libertines, photo credit: Ed Cooke

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish