Eurythmics’ten Dave Stewart Yeni Grubu ile İlk Single’ı ‘Brings Me Home’u Paylaştı

Eurythmics’in kurucularından Dave Stewart, The Time Experience Project adında yeni bir yaratıcı kolektif kurdu. İlk single’ları ‘Brings Me Home’ da paylaşıdı.

Grammy ödüllü müzisyen bir grup yazar, aktör, film yapımcısı, besteci ve icracıyı gruba dahil etti. Önümüzdeki cuma günü (20 Ekim), ‘Who To Love’ adlı 10 şarkılık bir “modern rock operası” yayımlayacaklar.

Stewart bu sürükleyici koleksiyon için “Bu albümdeki şarkılar zamanın anlaşılması zor doğası, zihinsel durumunuza bağlı olarak nasıl hızlandığı ya da yavaşladığı etrafında şekilleniyor” diyor.

Müzik ve sözler aracılığıyla bu duyguyu ve hüzün, melankoli, aşk bağımlılığı ve saf coşku anlarında dolaşırken hayatın yolculuğunun nasıl yılankavi ve gerçeküstü hale gelebileceğini yorumlamaya çalışıyoruz.”

‘Who To Love’a, prömiyeri 19 Ekim Perşembe günü Roma Film Festivali’nde yapılacak olan kısa film niteliğinde bir video eşlik edecek. Videoda İtalyan televizyon, sahne ve sinema oyuncusu Greta Scarano ve efsanevi İtalyan grup Mokadelic yer alıyor. Yönetmenliğini Giorgio Testi, yapımcılığını ise Dave Stewart Entertainment ve Grøenlandia’nın üstlendiği filmin 2024 yılında bir zaman vizyona girmesi bekleniyor.

Videoyu yazan ve başrolde oynayan Stewart, “Kısa film, hem müziğe hem de kahramanın eylemlerine yansıyan kaygı ve yalnızlıkla mücadele eden bir karakter etrafında dönüyor” diyor.

Stewart, yeni şarkı ‘Brings Me Home’un arkasındaki anlamı ise şöyle açıklıyor: “Bu gerçek sevginin gücü hakkında bir şarkı; birinin elini tutmak ya da yüzünü görmek kadar basit bir şeyin kaosun ortasında bile bizi evimizde hissettirebileceği hakkında.”

Sürekli değişen ve hızlı hareket eden bir dünyada, yavaşlamak ve başkalarıyla anlamlı bir şekilde bağlantı kurmak önemlidir. Bu şarkı bize hepimizin hem fiziksel hem de duygusal olarak ev diyebileceğimiz bir yere ihtiyacımız olduğunu hatırlatıyor.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

‘Who To Love’ şarkı listesi:

Advertisement

‘Time Is A Masterpiece’

‘Electrified’

‘Not The Sweetest Taboo’

‘Brings Me Home’

‘Diamond Eyes’

‘Who To Love’

‘Time Flies’

‘Talk To Me’

‘Human’

‘Surrender’

Dave Stewart, photo credit: Giuseppe Maffia

NME.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish