The Kills Yeni Albümü “God Games”i Duyurdu, Yeni Şarkı “103”ü Paylaştı

The Kills yedi yıl sonra yayımlayacakları ilk albümleri “God Games” ile geri dönmeye hazırlanıyor. Duyuruyla birlikte, 27 Ekim’de Domino aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden yeni şarkı “103” de paylaşıldı.

“God Games” için The Kills eski ve yeni stratejilerin bir karışımını denedi. Alison Mosshart ve Jamie Hince, ikili için bir ilk olan on iki parçayı öncelikle piyano ile besteledi ve albümü grubun 20 yıldır tanıdığı yapımcı Paul Epworth (Adele, Paul McCartney, Bloc Party) ile kaydetti. Albümü eski bir kilisede kaydeden ikili, muhtemelen bu sayede blues esintili, boğucu sound’larına katkıda bulundu.

Yeni şarkı “103”, Mosshart dünyanın sonu hakkında şarkı söylerken (açık olmak gerekirse 103 derece) dalga dalga yayılan elektronik perküsyon ve gitarla başlıyor. Aldatıcı bir şekilde sakinleştirici olan şarkı, Steven Sebring’in yönettiği ve güneş ışınları altında erimemeye çalışan ikiliyi takip eden 360 derecelik bir klip ile servis edildi.

Albümde The Kills’in bu yaz başında paylaştığı geri dönüş single’ları “New York” ve “LA Hex” de yer alıyor. Grubun son albümü 2016 tarihli “Ash & Ice” olmuştu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The Kills “God Games” şarkı listesi:

New York

Going to Heaven

LA Hex

Love and Tenderness

103

My Girls My Girls

Wasterpiece

Kingdom Come

God Games

Blank

Bullet Sound

Better Days

The Kills, photo by Myles Hendrik

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish