Johnny Cash Şarkı Sözleri Yeni Bir Kitapta Toplandı

Johnny Cash’in şarkı sözleri ilk kez “Johnny Cash: The Life in Lyrics” isimli kapsamlı bir kitapta bir araya getiriliyor. Kitap, 14 Kasım’da Little, Brown and Company ve Voracious Books tarafından yayınlanacak.

Usta country sanatçısı yaşamı boyunca 600’den fazla şarkı yazdı. The Life in Lyrics bu şarkılardan 125’inin sözlerini içeriyor ve uzun süredir Cash tarihçisi olan Mark Stielper ile Cash’in oğlu John Carter Cash’in yorumlarıyla zenginleştiriliyor. Sanatçının fotoğrafları ve el yazısı mektuplar, şarkı sözü sayfaları ve daha fazlası paketi tamamlıyor.

“Johnny Cash: The Life in Lyrics”in ciltli kopyaları 55$’a satılırken, delüks baskısı 125$’a satılıyor. Delüks baskıda Cash’in 1975’te sahne alırken daha önce hiç yayımlanmamış bir fotoğrafı; sanatçının kendi eliyle çizdiği Cash armasının bir reprodüksiyonu; “Flesh and Blood” şarkısının el yazısıyla yazılmış sözlerinin süslü çizimler ve June Carter’a bir not içeren çift taraflı bir reprodüksiyonu ve Cash’in çalışmalarını tartıştığı daha önce yayınlanmamış ses kayıtlarına erişim kodu yer alıyor.

John Carter Cash yaptığı açıklamada, “Babamı tanımanın onun yazılı eserlerine bakmaktan daha iyi bir yolu yoktur” diyor. “İster kaydettiği şarkılar, ister şiirleri, isterse de hayattayken yayınlanmamış materyalleri olsun, kalemini attığı her şeye kalbini, kanını ve ruhunu katmıştır. Bu kitabın yayınlandığını görmekten ve hayatının en büyük eseri olan sözlerine odaklanılarak onun dehasının ve hayatının onurlandırıldığını bilmekten mutluluk duyuyorum.”

En son 2021 yılında, Cash’in 1968 yılında Bob Dylan’ın “Don’t Think Twice It’s All Right” şarkısını coverladığı canlı bir albüm paylaşılmıştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish