The Jesus and Mary Chain Yeni Albümü “Glasgow Eyes”ı İlk Single “jamcod” ile Duyurdu

İskoç alternatif rock ikilisi The Jesus and Mary Chain, 8 Mart’ta Fuzz Club aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albümleri “Glasgow Eyes”ı duyurdu.

Uzunçalar, Jim ve William Reid kardeşlerden oluşan grubun 40. Yıl dönümü anısına yayımlanacak. Duyuru, The Jesus and Mary Chain’in yaklaşan 2024 AB/İngiltere headliner turnesi haberinin yanı sıra albümden paylaşılan ilk single “jamcod”un yayımlanmasıyla birlikte geldi.

Basın açıklamasında “Glasgow Eyes”ın baştan sona bir Jesus and Mary Chain albümü olduğunu söyleyen Jim Reid “Yaratıcı yaklaşımımız 1984’teki ile oldukça aynı, sadece stüdyoya gir ve neler olacağını gör” diyor ve ekliyor:

Aramızda bir telepati var, biz birbirimizin cümlelerini tamamlayan o tuhaf ikizleriz. Elbette, son derece deneysel bir ikiliden beklenebileceği gibi, Glasgow Eyes’ta yine de pek çok yeni etki olacak. Bu kez, kardeşlerin caza olan yeni tutkuları görülebiliyor.”

Yeni şarkı “jamcod” dinleyiciler için hem taze hem de tanıdık bir şeyler yakalıyor. Distorsiyona uğramış elektronik efektler, sabit vokaller ve gitar işçiliği ile “jamcod” Glasgow Eyes’a büyüleyici bir ilk dalış oluşturuyor.

Glasgow Eyes şimdi dijital, CD, vinil ve 45 rpm 2xLP olarak ön siparişe hazır.

The Jesus and Mary Chain’in 2024 AB/İngiltere turnesi ise 22 Mart’ta Manchester’da başlayacak ve Berlin, Londra, Paris, Stockholm ve daha fazlasını içeren 22 duraktan oluşacak.

Aşağıda yeni şarkı “jamcod”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The Jesus and Mary Chain “Glasgow Eyes” şarkı listesi:

01. Venal Joy

02. American Born

03. Mediterranean X Film

04. jamcod

05. Discotheque

06. Pure Poor

07. The Eagles and the Beatles

08. Silver Strings

09. Chemical Animal

10. Second of June

11. Girl 71

12. Hey Lou Reid

The Jesus and Mary Chain, photo by Mel Butler

Kaynak

What's your reaction?

tr_TRTurkish