Nick Cave’in “Bunny Munro’nun Ölümü” İsimli Romanı Matt Smith’in Başrolde Olacağı Diziye Uyarlanacak

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Nick Cave’in 2009 tarihli romanı “The Death of Bunny Munro” bir televizyon dizisine uyarlanıyor. Doctor Who, House of the Dragon ve The Crown’daki rolleriyle tanınan Matt Smith dizinin başrolünü ve yapımcılığını üstlenecek.

Cave yaptığı açıklamada “Nihayet, bu kutsal olmayan hikayeyi üstlenecek cesarete sahip biri çıktı” diyor ve ekliyor, “Sky ve Clerkenwell Films’in Bunny’yi tüm kusurlu ihtişamıyla hayata geçirecek olmasından büyük heyecan duyuyorum ve onu canlandırması için Matt Smith’ten daha iyisini düşünemiyorum.”

Dizi, Smith’i İngiltere’nin Brighton kentinde gezgin bir güzellik ürünleri satıcısı ve seks bağımlısı olan Munro rolünde ekrana taşıyacak. Karısının beklenmedik intiharının ardından Munro, kendisini idol olarak gören oğluyla birlikte yollara düşer. Yolculukları, Munro’nun ölümlülüğüyle yüzleşmesi ve Munro Junior’ın son derece kusurlu kahramanıyla birlikte annesinin ölümüyle hesaplaşması nedeniyle ciddi engellerle karşılaşır.

Çekimlerin önümüzdeki bahar başlaması planlanıyor. Isabella Eklöf (Industry, Holiday) yönetmen koltuğuna otururken, Clerkenwell Films (The End of the F***ing World, Misfits) Sky Studios ile birlikte yapımcılığı üstlenecek.

Bunny Munro, Cave’in çalışmalarının beyazperdeye taşındığı ilk film olmayacak. Şarkıcı-söz yazarı, 2005 yapımı The Proposition gibi filmleri kaleme alarak senarist olarak da adından söz ettirdi.

Bununla birlikte Cave, “Faith, Hope, and Carnage” isimli anı kitabını eylül ayında yayınladı. Bu yılın başlarında post-punk grubu The Birthday Party ile Mutiny in Heaven belgeselinde yer alan Cave’in ufukta yeni müzikleri de görünüyor. Cave bu yaz yeni bir Bad Seeds albümünün yolda olduğunu doğruladı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Nick Cave and Matt Smith. Credit: Andreas Rentz/Getty Images/Amanda Edwards/WireImage

Kaynak

What's your reaction?

tr_TRTurkish