The Jesus and Mary Chain ‘Never Understood’ Adlı Yeni Anı Kitabını Duyurdu

The Jesus and Mary Chain’den William ve Jim Reid, ‘Never Understood: The Story of the Jesus and Mary Chain’ başlıklı yeni bir anı kitabını duyurdu.

İki kardeş, eleştirmen ve yazar Ben Thompson’la birlikte, İskoçya’nın East Kilbride bölgesindeki kökenlerinden, eleştirmenlerce övülen ilk albümleri ‘Psychocandy’ye, grubun 1998’deki dağılmasından 2007’deki yeniden bir araya gelişine kadar, son kırk yıl boyunca grubun tarihini aktaracak.

Aynı zamanda her iki Reid kardeşin grupta yaşadığı çalkantıların da derinlerine inilecek. Uyuşturucu, alkol, şöhrete uyum sağlama ve kardeş kavgaları ile ilgili sorunlar baştan sona vurgulanacak. ‘Never Understood’ ilk olarak 15 Ağustos’ta İngiltere’de (White Rabbit aracılığıyla) ve daha sonra 3 Eylül’de ABD’de (Hatchette Books aracılığıyla) satışa sunulacak.

Jim Reid kitapla ilgili yaptığı açıklamada, “Kitapta pek çok siğil var, bundan emin olabilirsiniz,” dedi. “Aslında, hepsi siğil olabilir.” Yolculuklarındaki pürüzlü sapmalara rağmen, Never Understood “İskoç işçi sınıfı ailesine bir aşk mektubu” olarak tanımlanıyor.

Anı kitabının başlığı hem The Jesus and Mary Chain’in 1984 tarihli sevilen parçası ‘Never Understand’e hem de daha az bilinen 1998 tarihli ‘Never Understood’a bir gönderme niteliğinde. Yayıncı Lee Brackstone’un “Bu efsanevi grubun psişik hinterlandının gizli manzaralarını aydınlatırken, bu kitabın şimdiki zaman ile uzak ve yakın geçmiş arasındaki çizgiyi bulanıklaştırma şeklinin mükemmel bir temsili” olarak nitelendirdiği grup, ikinci parçanın adını vermeyi tercih etti.

Bu arada The Jesus and Mary Chain, 8 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak ve yedi yıl sonra gelecek ilk albümleri olacak ‘Glasgow Eyes’ı yayımlamaya hazırlanıyor. Grup, ‘Jamcod’, ‘Chemical Animal’ ve ‘Girl 71’ single’larını sunarak albümün ön gösterimini yaptı. Ayrıca mayıs ayında Cruel World Festival’de yer almanın yanı sıra İngiltere ve Avrupa’da kapsamlı bir turne planladılar.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

tr_TRTurkish