Black Country Communion Gelecek Albümünü Yeni Single “Stay Free” ile Duyurdu

Usta müzisyenler Joe Bonamassa, Glenn Hughes, Jason Bonham ve Derek Sherinian’dan oluşan süper grup Black Country Communion, ‘V’ adını taşıyan beşinci stüdyo albümünü duyurdu. 14 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak albüm öncesinde ise grup, “Stay Free” adlı ilk single’ı yayımladı.

Yaklaşan albüm, Black Country Communion’ın 2017’deki ‘BCCIV’ün ardından yedi yıl sonra gelecek ilk albümü olacak. Albümün prodüktörlüğünü grubun beş albümünün de yönetmenliğini üstlenen Kevin Shirley yaptı.

Shirley, “Enstrümanlarını en iyi icra edenlerin bir araya gelmesiyle yola çıkan bir grup için, çok hızlı bir şekilde benzersiz bir sound buldular. Bu kez daha amaçlı, riffler daha sert ve kancalar var! Evet, kancalar! Bu, ruh ve cesaret dolu en uyumlu kayıt ve bence bu Black Country Communion için bir mihenk taşı olacak.”

Glen Hughes ise şu detaylara değiniyor: “Bence bu albümü Hollywood’daki Sunset Sound’da kaydetmekle çok iyi vakit geçirdik, çok eğlenceli ve büyülü bir kayıt oldu. Music’in içinde buluşmak üzere.

Yeni Black Country Communion single’ı “Stay Free “yi aşağıda dinleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Black Country Communion ‘V’ şarkı listesi:

01. Enlighten

02. Stay Free

03. Red Sun

04. Restless

005. Letting Go

06. Skyway

07. You’re Not Alone

08. Love And Faith

09. Too Far Gone

10. The Open Road

Black Country Communion, photo by Rob Bondurant

Consequence.net

tr_TRTurkish