The Black Keys Gelecek Albümü “Ohio Players”ı Yeni Şarkı “Beautiful People (Stay High)” ile Duyurdu

Dan Auerbach ve Patrick Carney’den kurulu, Ohio merkezli garage rock ikilisi The Black Keys, 5 Nisan’da Nonesuch Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak on ikinci stüdyo albümleri “Ohio Players”ı duyurdu.

Albümün ilk single’ı “Beautiful People (Stay High)” ise şu anda yayında.

2022 tarihli “Dropout Boogie” sonrası grubun ilk yeni şarkılarına kulak vereceğimiz “Ohio Players” etkileyici bir işbirlikçi listesine sahip. Konuk sanatçılar arasında Noel Gallagher, Greg Kurstin, Dan “The Automator” Nakamura ve Beck yer alırken, son ikisi “Beautiful People (Stay High)” şarkısını The Black Keys’ten Dan Auerbach ve Patrick Carney ile birlikte yazdı.

Patrick Carney, grubun projeye yönelik iş birlikçi yaklaşımıyla ilgili olarak “Şöyle bir aydınlanma yaşadık: ‘Müzik yapmamıza yardımcı olmaları için arkadaşlarımızı çağırabiliriz’” diyor ve ekliyor, “Komik çünkü ikimiz de başkalarıyla birlikte şarkı yazıyoruz – Dan her zaman [solo sanatçı ve prodüktör olarak], ben bir albüm yaparken. Yaptığımız şey bu.

Dan Auerbach ise “Kiminle çalışırsak çalışalım, asla kim olduğumuzdan ödün veriyormuşuz gibi hissettirmiyor,” diye aynı fikirde. “Sadece özel bir tat kattığını hissediyoruz.”

Birlikte çalışmak istediğimiz insanlarla bu paleti genişlettik. Onları ve fikirlerini desteklemek, o anın geliştiğini görmek için elimizden geleni yapmak için oradaydık,” diye devam etti. “Ama albümü bitirme zamanı geldiğinde, sadece Pat ve ben vardık. Bir albüm yapmak için hiç bu kadar çok çalışmamıştık. Bir albüm yapmak hiç bu kadar uzun sürmemişti. Acele etmedik ve doğru olanı yaptık.”

Yeni şarkı “Beautiful People (Stay High)”a eşlik eden lirik video ise 1960’lardan fırlamış gibi grenli, siyah-beyaz görüntüler ile şarkının retro havasını yansıtıyor. Albümün kapak görseli de şarkıyla birlikte paylaşıldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish