Kargo’ya Saygı Albümü “Yarına Kalan Şarkılar” Dinleyiciyle Buluşmaya Hazır

“Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar” isimli saygı albümü serisinin ilk kısmı, 19 Ocak 2024’te GRGDN Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Vokalde Koray Candemir, gitarda Selim Öztürk, tuşlu çalgılarda Serkan Çeliköz, bas gitarda Mehmet Şenol Şişli ve davulda Burak Karataş’tan oluşan ikonik kadrosuyla 90’ların sonu 2000’lerin başında Türkiye’deki gençliğin hayatına fon müziği olan Kargo, farklı nesil ve müzik türlerinden onlarca müzisyenin katkısıyla dört parça halinde yayınlanacak bir saygı albümü projesine ilham oldu.

1996 yılında yayınlan ‘Yarına Ne Kaldı” albümünün başarısıyla Türkiye’de henüz sadece pop müziğin hâkim olduğu bir dönemde rock müziğin piyasada önemli bir yer almasında öncü olan, Türkiye’nin önde gelen gruplarından Kargo’ya saygı duruşu için bu albümde bir araya gelen isimler: Abkountry, Aleyna Tilki, Barış Demirel, Batu Akdeniz, Buray, Cem Adrian, Deniz Tekin, Evdeki Saat, GECE, Gökçe, Jabbar, maNga, mor ve ötesi, Nilipek., Rashit, Sattas, Selin, Simge Pınar, Sufle, Şanışer, TNK, Vega ve Yalın.

İlk 5 şarkının yayınlanacağı 19 Ocak’tan itibaren sırasıyla 2 Şubat, 16 Şubat ve 1 Mart’ta beşer single halinde çıkacak, 1 Mart’ta albümün tamamlanmasıyla beraber fiziksel versiyonu double LP olarak yayınlanacak ve en son da Nisan – Eylül arası grubun orijinal kadrosu ile albümdeki isimlerin de konuk olduğu bir turne olacak.

Kargo, 1992 yılında İstanbul’da hayat buldu. Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli tarafından kurulan grup, “Sil Baştan”ı çıkardıktan sonra vokalde Koray Candemir, tuşlu çalgılarda Serkan Çeliköz ve davulda Burak Karataş’tan oluşan kadrosuyla doksanların sonunda ana akımda yükselen alternatif Türkçe rock dalgasının ilk örnekleri olmayı başardılar ve “Yarına Ne Kaldı” albümü ile 1996 yılında Altın Kelebek ödülünü aldılar.  Bu saygı albümünde de bulunan “Yüzleşme”, “Son Defa”, “Şairin Elinde”, “Boğaziçi”, “Renklerin İçinde” gibi şarkılarla iyice popülerleşen grup, 2000 yılında çıkardıkları “Sen Bir Meleksin” albümünden sonra üç yıllık bir ara verdi. Bu aranın ardından, Türkiye müzik tarihinin klasikleşmiş bazı şarkılarını yorumladıkları 2005 çıkışlı “Yıldızların Altında’’ albümü Kral Müzik Ödülleri “En İyi Grup” ödülü dahil birçok övgü topladı ve grubu çok daha geniş bir kitleye tanıttı. Özellikle albümle aynı ismi taşıyan efsaneleşmiş yeniden yorumları ile Kargo 7’den 70’e tüm Türkiye’nin sevgisini kazanmış oldu.  Otuz yıllık geçmişiyle müzik severlerin kalbindeki özel yerini hala koruyan Kargo, bu saygı albümünü taçlandırmak için verecekleri özel konserler ile hayranlarının sadakatine teşekkür niteliğinde bir buluşma için sabırsızlanıyor.

“Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar”ın ilk kısmı olan beş şarkı 19 Ocak’ta GRGDN Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish