The Beatles “White Album”ün 50. Yılına Yaraşır Müthiş Box Set

The Beatles’ın efsanevi albümü “White Album”ün 50. yılı görkemli bir koleksiyon sürümü ile kutlanıyor.

9 Kasım’da Apple Corps Ltd./Capitol/UMe aracılığyla piyasaya sürülecek bu yeniden basımda, daha önce gün ışığına çıkmamış erken dönem akustik demolar da yer alıyor.

Bu çiftli albümde bulunan 30 şarkının yapımcısı olarak, orijinal albümün kayıtlarında yer alan, meşhur The Beatles yapımcısı George Martin’in oğlu Giles Martin’i görüyoruz. Mühendis masasında ise Sam Okell mesai yapmış.

Albümün super deluxe sürümünde, toplamda yedi disk ile birlikte, 27 erken dönem akustik demo, nadir fotoğraflardan oluşan 164 sayfalık bir ciltli kitap, poster, el yazısıyla yazılmış şarkı sözlerinin reprodüksiyonları ve daha fazlasından meydana geliyor. Deluxe baskı olarak yayımlanacak sürümde ise, akustik Esther Demos, sınırlı sayıda dört plaklı kutu seti, 24 sayfalık bir kitapçık ve fazlası yer alıyor. Ayrıca albüm, standart çift plaklı sürüm olarak da yayımlanacak.

Kapak çalışması İngiliz sanatçı Richard Hamilton tarafından tasarlanan albümde “Back in the U.S.S.R.”, “Helter Skelter”, “While My Guitar Gently Weeps” ve “Blackbird” gibi meşhur The Beatles şarkıları yer alıyor.

Bu yeniden basım için hazırlanan fragman hemen burada.

pitchfork.com

tr_TRTurkish