Taksim’in Renkleri Küçük Bahar Festivalinde

Taksim, dünyanın dört bir yanından insanların birbirleriyle buluştuğu renkli bir yer.

Ve bu kez dünyanın dört bir yanından renkli insanlar bir araya gelerek bu etkinliği organize ediyor. Bunların çoğu Taksim’de uzun zaman geçirdi ve bunun bir parçası olarak sayıldı. Taksim sadece bir ev değil, aynı zamanda müzik yapmak, büyümek ve sevmek için de bir yer.

Tüm bu renklerin bir bahar festivaline dönüşeceği uzun gece, sizi dans etmeye, eğlenmeye ve şarkılar söylemeye davet ediyor.

Geceye renk katacak topluluklara bir göz atalım,

MOODBAND: Suriyeli müzisyenlerden oluşan Moodband bizi Ortadoğu’nun en güzel ezgileri ile buluşturmaya geliyor.

KOLAN MÜZİK TOPLULUĞU: Taksim`de sokak müzigi yaparak biraraya gelen topluluk, renkli, etnik ve dünya müzigi ile sokaklarda kuruldu. Sevilen grup bu aksam Taksim`in reklerine renk katacak.

UNINVITED JAZZBAND: İstanbul’da kurulan ve kısa zamanda şehrin büyük beğenisini toplayan New Orleans Geleneksel Caz Grubu, cazın ilk dönemi 1920 ve 1930’ların caz ve blues standartlarını NewOrleans stilinde çalmaktadır.

GAIA MOBILIJ: Uluslararası bir müzik projesi ve İtalya’da doğup büyüyen sanatçı dünyanın dört bir yanındaki sık gezintilerle, Romanya’dan gelen Çingene müziği, geleneksel güney italyan, Meksika ve Kolombiya latin müziği ve Hint klasik müziği gibi çeşitli geleneklerin müziğini keşfetti.

CUPBOARD CREEK: Cupboard Creek, İstanbul’da bulunan, Amerikan türküleri ve melodileri çalan uluslararası bir grup, İzleyicileri eğlendirmek için tasarlanmış yüksek enerjili gösteriler yapıyor.

ŞUBAT KOLEKTİFİ: Uluslararasi bir proje kapsamında biraraya gelen, Türk, İran ve Suriyeli müzisyenlerden oluşan, farkli ülkelerin ezgilerini seslendiren bir grup.

10 Mayıs akşamı Collective/Terrace’da (Eski Nayah) gerçekleştirilecek etkinlik, dans etmek ve şarkılar söyleyerek eğlenmek isteyen herkes davetli.

https://www.facebook.com/events/287718328803452/

tr_TRTurkish