Stephen King It’in Devam Filmi It: Chapter Two’dan Fragman Geldi

Stephen King’in en önemli ve popüler romanlarından “It”in beyaz perde uyarlaması 1990’da gösterime girmiş ve tahmin edildiği üzere birçok izleyicinin uykularına mal olarak başarılı bir grafik çizmeyi başarmıştı.

Üzerinden 27 yıl geçtikten sonra rüyalara giren palyaço Pennywise 2017’de yeniden diriltilerek dönemin ergenlerinin günümüz erişkinlerine dönüştüğü süreçte etkisinin sürüp sürmediği sınanmış, akıbet ise onca yıl sonra yine acımasız yüzünü gösterip uykusuz geceleri işaret etmişti.

It: Chapter Two ismiyle vizyona girecek yapımda bu kez Jessica Chastain’i Beverly Marsh, James McAvoy’u Bill Denborough, Bill Hader’ı Richie Tozier karakterlerini canlandırırken izleyeceğiz. Palyaço Pennywise’ı Bill Skarsgard canlandırırken, James Ransone, Andy Bean, Jay Ryan ve Isaiah Mustafa’yı da diğer rollerde görüyoruz.

Fragmanı ve oyuncu kadrosuna bakılırsa iki yıl önceki yapımın başarısını aşacağı öngörülebilecek filmin senaryo yazarı Gary Dauberman, yönetmen koltuğunda ise yine Andy Muschietti’yi görüyoruz.

6 Eylül’de gösterime girecek It: Chapter Two’nun 2019’un en çok ses getiren yapımlarından biri olacağı şimdiden konuşuluyor.

Aşağıda It: Chapter Two’nun bir hayli etkileyici fragmanına göz atabilirsiniz.

Resim
tr_TRTurkish