“Diego Maradona” Belgeselinden Yeni Fragman Geldi

Efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona’nın yaşamını gerçek görüntüler kullanılarak anlatan “Diego Maradona” belgeselinden yeni bir fragman yayımlandı.

Cannes Film Festivali’nin yarışma dışı seçkisinde gösterilecek olan belgeselin afişi de beğeniye sunuldu.

Asif Kapadia‘nın yönetmenliğini üstlendiği belgesel, Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Maradona’nın özel hayatı ve futbol kariyerine odaklanıyor.

Maradona, 1980’lerin ortasında pek bir başarısı olmayan Napoli takımına transfer olur. Bu transfer, takım için önemli bir adımdır. Taraftarların sevgisini kazanan ve kısa sürede kariyerinde hızla ilerleyen Maradona, kariyerinin zirvesine ulaştığında ise artık futbol tarihinin efsane isimlerinden biri haline gelmiştir.

Resim

Maradona’nın yoksullukla başlayan hayatı, futbolda zirveye ulaşması ve özel hayatındaki çalkantıların anlatıldığı belgeselde, daha önce hiçbir yerde gösterilmemiş arşiv görüntülerine yer veriliyor.

Yapımın yönetmen koltuğundaki başarılı isim Asif Kapadia, bu belgesel ile üçüncü önemli filmini izleyicilerle buluşturuyor. Diğer belgeselleri ise Brezilyalı Formula 1 yarışçısı Ayrton Senna’yı konu edinen “Senna” ve 2000 sonrasının en önemli müzisyenlerinden biri olup tartışmalı bir şekilde yaşamını yitiren Amy Winehouse’u konu edinen “Amy” olmuştu.

Senna belgeseliyle 2 BAFTA ödülünün sahibi olan yönetmen, Amy belgeseliyle Oscar ödülüne layık görülmüş ve Cannes Film Festivali’nde aday gösterilmişti. Şimdi ise Diego Maradona belgeseli Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı olarak gösterilen filmler arasında yer alacak. Ayrıca Arjantinli efsanevi futbolcunun da gösterime katılacağı paylaşılan bilgiler arasında.

Diego Maradona belgeseli, 14 – 25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Cannes Film Festivali’nde izleyiciyle buluşacak. Filmin yurt dışında ve ülkemizdeki izleyicileriyle ne zaman buluşacağı henüz belli değil.

beyazperde.com

tr_TRTurkish