Squid Gelecek Albümden Yeni single’ı “Undergrowth”u Paylaştı

Squid, 9 Haziran’da WARP Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümleri “O Monolith”in ikinci single’ı “Undergrowth”u paylaştı.

Brighton çıkışlı post-punk, deneysel rock grubunun çıkış teklisi “Swing (In A Dream)”in ardından kulaklarımıza ulaşan yeni şarkısı “Undergrowth”, Twin Peaks’in bir bölümünden ilham alıyor.

Davulcu ve şarkıcı Oille Judge, “Ruhların cansız nesnelerde yaşayabileceği fikri olan animizme gerçekten girdim” diyor. “Twin Peaks izliyordum ve Josie Packard’ın ruhunun bir şifonyerin içine girdiği bir bölüm vardı” diyen Judge ekliyor,

Yani ‘Undergrowth’, öbür dünyada komodin olarak reenkarne olmam ve cansız bir nesne olarak reenkarne olma düşüncesinin nasıl korkunç olacağı perspektifinden yazılmıştı.”

Grubun ilk albüm “Bright Green Field” için çıktıkları turne sırasında üzerinde çalışmaya başladığı yeni albüm “O Monolith”in yapımcılığını grubun uzun süredir birlikte çalıştıkları Dan Carey üstleniyor ve miksajını Tortoise’dan John McEntire yapıyor. Gruptan Louis Borlase albümle ilgili olarak, “Baştan sona insanların çevreyle ilişkisine dair sürekli bir tema var” diyor ve ekliyor:

İçine daldığımız dünyaya, çevresel acil duruma, evcilliğin rolüne ve uzun süre uzaktayken hissettiğiniz yerinden edilmeye dair imalar var.”

Grubun büyük alkış alan ilk albümü “Bright Green Field” 2021’in mayıs ayında yayımlanmıştı.

Aşağıda albümden paylaşılan şarkılar “Undergrowth”, “Swing (In A Dream)”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Squid “O Monolith” şarkı listesi:

01 “Swing (In A Dream)”

02 “Devil’s Den”

03 “Siphon Song”

04 “Undergrowth”

05 “The Blades”

06 “After The Flash”

07 “Green Light”

08 “If You Had Seen The Bull’s Swimming Attempts You Would Have Stayed Away”

Fotoğraf: Michelle Helena Janssen

tr_TRTurkish