Ed Sheeran’ın Yeni Single’ı “Boat” Klibiyle Birlikte Yayında

Ed Sheeran, 5 Mayıs’ta Asylum/Atlantic aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “-” (“Subtract”) isimli albümünden yeni single’ı “Boat”u paylaştı.

Gelecek albümün açılış şarkısı olan “Boat”, Sheeran’ın onu yutan dalgalarla birlikte ekrana yansıyan bir müzik videosuyla birlikte servis edildi.

“Boat”, Sheraan’ın albüm için kaleme aldığı ilk şarkı olma özelliği taşıyor. Basın açıklamasına göre, şarkı “depresyon için bir metafor; kendini çok kötü hissetme ve döngüyü nasıl kıracağını bilememe mücadeleleriyle boğuşan bir şarkı” olarak tanımlanıyor.

Sheeran, albümü ilk duyurduğunda yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

On yıldır ‘Subtract’ üzerinde çalışıyordum, mükemmel akustik albümü şekillendirmeye çalışıyordum, olması gerektiğini düşündüğüm net bir vizyonla yüzlerce şarkı yazıp kaydediyordum. Ardından 2022’nin başında bir dizi olay hayatımı, akıl sağlığımı ve nihayetinde müziğe ve sanata bakışımı değiştirdi.”

Şarkı yazmak benim terapim. Duygularıma anlam vermeme yardımcı oluyor. Şarkılar ne olacak diye düşünmeden ne döküldüyse onu yazdım. Ve bir haftadan biraz daha uzun bir süre içinde, on yılın değerindeki çalışmayı en derin ve en karanlık düşüncelerimle değiştirdim.”

“Bir ay içinde hamile karıma bir tümörü olduğu ve doğum sonrasına kadar tedavi yolu olmadığı söylendi. Kardeşim olan en iyi arkadaşım Jamal [Edwards] aniden öldü ve kendimi mahkemede dürüstlüğümü ve bir söz yazarı olarak kariyerimi savunurken buldum. Korku, depresyon ve endişe içinde dönüyordum.”

Geçen ay Sheeran, albümün ilk single’ı olarak “Eyes Closed”ı paylaşmış, şarkının “birini kaybetmek, her dışarı çıktığınızda, onunla karşılaşmayı beklediğiniz ve her şeyin size onları ve birlikte yaptığınız şeyleri hatırlattığını hissetmek” hakkında olduğunu açıklamıştı.

nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish