Soundgarden’ın Kariyeri Yeni Bir Kitapta Toplanıyor

Rock sahnesi ve Grunge akımının efsanevi topluluklarından Soundgarden’ın müzik kariyeri ve onca yıla yayılan hikayesi “Dark Black And Blue: The Soundgarden Story” isimli bir kitapla okuyucuya ulaşmaya hazırlanıyor.

Yazar / gazeteci ve uzun zamandır Soundgarden hayranı Greg Prato tarafından kaleme alınan kitap, Seattle’lı topluluğun öyküsünü, üyelerinin Soundgarden öncesi günlerinden başlayarak eksiksiz bir şekilde aktarıyor.

Ayrıca, Matt Pinfield, Philip Anselmo ve Marky Ramone ile yapılan söyleşilerin yanı sıra kitap, grubun tarihi boyunca nadiren görülen fotoğraflar da dahil olmak üzere hayli kapsamlı bir içerik sunuyor.

453 sayfalık kitapta, 1991 tarihli “Badmotorfinger”, 1994’deki “Superunknown”, 1996’da yayımlanan “Down On the Upside” gibi klasikler başta olmak üzere grubun tüm albümleri analiz edilirken, okurlar “Black Hole Sun”, “Jesus Christ Pose”, “Outshined”, “Hands All Over”, “Flower” ve daha birçok klasik Soundgarden şarkısının arkasındaki hikayeleri öğrenecek.

Bunların yanı sıra, topluluğun gerçekleştirdiği büyük turnelerden yansıyanlardan, sahne arkasında yaşananlara ve maalesef Chris Cornell’in 2017’deki trajik ölümüne kadar birçok önemli detayın yer aldığı kitap, tam ve eksiksiz bir Soundgarden öyküsü.

Rolling Stone, Classic Rock ve Vintage Guitar gibi dergilerde yazıları yayımlanan Greg Prato’nun müzik dünyası ve özellikle Seattle sahnesiyle ilgili “Grunge Is Dead: The Oral History Of Seattle Rock Music”, “A Devil On One Shoulder And An Angel On The Other: The Story Of Shannon Hoon And Blind Melon” ve “Too High To Die: Meet The Meat Puppets” isimli kitapları da bulunuyor.

Resim

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish