Scorpions’ın Efsanevi Gitaristi Uli Jon Roth İstanbul’da

“Birlikte Güzel sunar: Rock Off Event Series”, 20 Ekim’de IF Beşiktaş’ta Uli Jon Roth konseri ile başlıyor…

2014 yılından bu yana “Türkiye’nin en sert müzik festivali” ünvanını elinde bulunduran “Birlikte Güzel sunar: Rock Off” festivali, yazın yapılacak 6. festivali öncesi her ay IF Beşiktaş’ta “Birlikte Güzel sunar: Rock Off Event Series” adı altında düzenlenecek organizasyonlarla müzikseverleri festivale hazırlayacak. Bu sayede “Birlikte Güzel sunar: Rock Off” heyecanı yılın büyük bölümüne yayılmış olacak.

Bu konserlerin ilkinde Scorpions’ın efsanevi eski gitaristi Uli Jon Roth sahne alacak.

Uli Jon Roth ‘70’li yıllarda Scorpions’la birlikte bugün artık birer klasik kabul edilen 5 albüme imza attı. Gruba ve metal dünyasına getirdiği neoklasik etkiler sebebiyle sıkı Scorpions hayranları tarafından en sevilen Scorpions gitaristi olarak kabul edilmektedir.

Gitar çalış stili ve tekniği Yngwie J.Malmsteen, Kirk Hammett (Metallica), Marty Friedman, Billy Corgan (Smashing Pumpkins) gibi bir çok isme ilham verdi. Scorpions’tan ayrıldıktan sonra müzik hayatına kurucusu olduğu Electric Sun grubuyla devam etti. Electric Sun’ın yayınlandığı üç albümün kapağı, Jimi Hendrix’in sevgilisiyken Hendrix öldükten bir süre sonra Uli Jon Roth ile evlenen ressam Monika Dannemann tarafından çizildi.

Resim

Uli Jon Roth’un 20 Ekim Pazar akşamı IF Beşiktaş’ta vereceği konser, aynı zamanda Scorpions’ın konser albümü “Tokyo Tapes”in ve Roth’un solo projesi Electric Sun’ın 40.yılı, çıktığı ilk konserinse 50.yılı kutlaması şeklinde gerçekleşecek. Uli Jon Roth, konser boyunca Scorpions ve Electric Sun şarkılarından oluşan bir setlistle sahnede olacak.

Uli Jon Roth konseri öncesi, çizimleriyle Türk rock ve metal dünyasının son 30 yılına damga vurmuş efsanevi karikatürist Aptülika DJ setiyle kabinde olacak.

Yıllarca hafızalardan silinmeyecek bu konseri sakın kaçırmayın…

tr_TRTurkish