SoundCloud’dan Koronavirüs Salgını Sırasında Sanatçılara Maddi Destek Planı

SoundCloud, koronavirüs krizi sırasında sanatçılara yardımcı olacak yeni nakit planını açıkladı.

Akış hizmeti, salgın devam ederken içerik oluşturuculara yardımcı olmak için bir dizi finansal tedbir sunuyor.

Hizmetin tanıtım aracıyla daha fazla oyun yürütmesi için tüm sanatçıların 5 milyon dolarlık ücretsiz promosyon desteğini ve SoundCloud profillerinin Kickstarter, Patreon, Bandcamp ve Paypal aracılığıyla takipçilerinden doğrudan destek almasını sağlayan yeni bir doğrudan fan destek düğmesini kapsıyor.

Mali paket ayrıca bağımsız sanatçılara profesyonel pazarlama, para kazanma hizmetleri ve dağıtım özelliklerine erişim sağlayan yeni bir pazarlama ve dağıtım hizmeti olan Repost’u da içeriyor.

Son olarak, SoundCloud yeni sanatçı servisi Repost Select ile bağımsız sanatçıların kariyerlerine yakıt sağlamak için 10 milyon dolar taahhüt ediyor.

Program için seçilen sanatçılara özel bir şirket içi hesap yöneticisine erişim hakkı verilecek ve size özel pazarlama ve promosyon desteği sağlanacaktır.

Programa başvurular şimdi kabul edilmektedir ve buradan başvuru yapılabilir.

Bugünün başlarında, Live Nation, koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkarılmış olan konser ekiplerini desteklemeye yardımcı olmak için yeni bir hayır fonu kurdu.

Bu arada, koronavirüs salgını nedeniyle İngiltere’de son haftalarda, ilk düşüşün ardından müzik platformlarına olan talep artış gösterdi.

Geçen hafta albüm listelerinin %82,3’ünü, önceki hafta %76,3’ünü ve iki hafta önce %75,3’ünü oluşturuyordu.

Nme.com

tr_TRTurkish