Songs For Sabotage’ın Yeni Albümü “Clean Trauma”ya Doğru

Indie elektro-pop’un nabız gibi atan ruhu 80’lerin atmosferiyle birleşerek Los Angeles merkezli Songs for Sabotage’ı oluşturuyor.

İkilinin kökleri Tears for Fears ve Depeche Mode gibi büyüklerin ölümsüz ayak izlerine dayanan ancak modern müzikal yönlere korkusuzca ve hassas bir kült kimyanın ölçüsüyle dallanıp budaklanıyor. Pop/punk/goth/alternatif sevdalısı ikili, 2019’dan beri müzik yapıyor.

Vokal ve gitarda İsveç doğumlu söz yazarı Lina Sophie ile prodüktör ve multi-enstrümantalist Richey Rose’dan oluşan Songs for Sabotage’ın, ikinci tam uzunluktaki albümleri “Clean Trauma” 13 Mart’ta çıkıyor.

Dur durak bilmeyen bir dans partisi olarak tanımlanan albümün single’ları şimdiden dünya çapında binlerce dinleyicinin dikkatini çekti.

Sophie, “Sonik bir değişimi benimsiyor olsak da iki ana unsura odaklanan şarkı yazma formülümüze sadık kalmak istedik: akılda kalıcı, unutulmaz kancalar ve karanlık, iç gözlemsel sözler” diyor. “Her zaman insanların o anda dans etmelerini ve şarkıya eşlik etmelerini daha sonra kanca kafalarına takıldığında da lirik anlamı düşünmelerini istediğimizi söyledik.”

Bu aynı zamanda görsellerimize de taşımaya çalıştığımız bir şey, yin/yang, karanlık/aydınlık yaklaşımı,” diye ekliyor Rose.

Minimalizmin/az çokturun büyük hayranlarıyız… her zaman geriye çekilmeye ve sadece kesinlikle gerekli olanı kullanmaya çalışıyoruz… hem seste hem de görüntüde.”

The XX’i andıran muhteşem düello vokalleri altında yükselen gitarı synth ve sert destek ritimleriyle dokuyan bu kayıt, ciddi anlamda güçlü bir sonik etki altındaki bu yenilikçi ikilinin geleceği hakkında çok şey söylüyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Songs For Sabotage, photo credit: Nat Austrich (@natashaaustrich)

What's your reaction?

tr_TRTurkish