Pearl Jam Gitaristi Stone Gossard Yeni Painted Shield Albümünü Yeni Şarkı “Transector” ile Duyurdu

Pearl Jam’den Stone Gossard, eski Pearl Jam davulcusu ve stüdyo müzisyeni Matt Chamberlain, şarkıcı/söz yazarı Mason Jennings, şarkıcı Brittany Davis ve gitarist Jeff Fielder’dan (Mark Lanegan, Amy Ray, vb.) oluşan Painted Shield, 26 Temmuz’da Gossard’ın ortak işlettiği Loosegroove Records aracılığıyla çıkacak yeni albüm “Painted Shield 3”ü duyurdu.

Şarkıcı Jennings, “Painted Shield’in evrimi çok eğlenceli ve heyecan vericiydi,” diyor. “Her albüm türün sınırlarını daha da zorladı ve Painted Shield 3 şimdiye kadarki en geniş kapsamlı ve iş birlikçi albümümüz. Bu albümün gerçekten ayakları yere basan ve gelişmekte olan bir grubun sesi olduğunu hissediyorum. Sınırımız gökyüzü. Painted Shield 3 başlı başına bir müzikal evren. Bunu paylaşacağımız için çok heyecanlıyız!

Albümün ilk single’ı “Transector” hakkında Gossard şunları söylüyor: “Bu şarkı ruhumuzun 80’lerden kalma bir bölümünde yaşıyor ve hem Mason hem de Brittany’nin ikili vokal hünerlerini öne çıkarıyor. Bu şarkının tek bir gitar riff’i olarak başlayıp daha fazla katman ve bakış açısı eklendikçe büyümeye devam etmesini seviyorum. Çok güzel.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish