Slayer, Faith No More ve The Locust Üyelerinden Kurulu Dead Cross’tan Albüm Duyurusu ve Yeni Şarkı “Reign of Error”

Mikrofon başında Mike Patton (Faith No More, Mr. Bungle), davulda Dave Lombardo (Slayer), bas gitarda Justin Pearson (The Locust, Deaf Club, Retox) ve gitarda Michael Crain’in (Faith No More, Mr. Bungle, Retox)’den kurulu Dead Cross, kısa, öz ancak etkileyici kataloğuna yeni bir halka eklemeye hazırlanıyor.

2017’de kendi adını taşıyan ilk albümü ve 2018 EP’sinden bu yana ilk şarkılarına kulak vereceğimiz grup, yeni albümünü duyurdu ve “Reign of Error” isimli çıkış şarkısını klibiyle birlikte paylaştı.

Grubun ikinci albümünün adı “II” ve 28 Ekim’de Ipecac Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albüm ilki gibi Ross Robinson’un ortak yapımcılığında kaydedildi.

Gitarist Michael Crain basın açıklamasında albümle ilgili olarak, “Bu albümün benim için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez. Acı ve belirsizlikten doğdu” diyor ve ekliyor, “Kanser tedavilerinden sonra yavaş, dayanılmaz derecede acı verici ve mide bulandırıcı iyileşme, bu albümdeki her riff ve not için katalizördü. Ancak, kardeşlerim Justin, Dave, Mike ve ortak yapımcı Ross Robinson ile birlikte yaşama ve birlikte olma isteğim, her gün hepsini kasete almak için yataktan kalkıyorum ve stüdyoya koşuyorum.”

İki dakikadan kısa sert ve öfkeli ilk single “Reign of Error” için de Crain şu detayları aktarıyor:

Neredeyse yazıldığı kadar hızlı kaydedildi ve bunun için çok iyi bir açıklama olduğuna inanıyorum. Bunu daha önce kimseye söylemedim, en azından grubun geri kalanı ya da Ross’a ama dürüst olmak gerekirse o gün stüdyoda güçlü bir varlık hissettim. O riffler içimden uçup gitti ve Dave setinin başına oturduğunda sanki o şarkıyı daha önce binlerce kez çalmış gibiydik. Kelimenin tam anlamıyla çok hızlı oldu. Bam! Bir çekim.”

Buradan sonra ise hikâye daha gizemli bir hâl alıyor,

Ben karanlık ya da fantastik bir hikâye de çizmeye çalışmıyorum. Ölümden yeni kurtulmuş ve kanser tedavileriyle hala iyileşiyordum, enerjiye ve diğer tarafa inanılmaz derecede duyarlıydım. Orada biri daha vardı. Kötü değil ama iyiliksever ve ilham verici. Dürüst olmak gerekirse, Dave’in eski grup arkadaşı ve dostu Jeff olduğuna inanıyorum. Sanırım sadece arkadaşıyla tekrar takılmak istedi ve belki de bunu benim aracılığımla yaptı. Orada söyledim. İnsanların inanıp inanmaması gerçekten umurumda değil. Sadece bu deneyimi yaşadığım için minnettarım.”

Yeni şarkı, ABD’de kürtaj hakkıyla ilgili Roe v. Wade davasının düşmesinin ardından grup üyelerinin Yüksek Mahkeme’den intikam almalarını betimleyen Displaced/Replaced imzalı animasyon bir videoyla servis edildi.

Dead Cross “II” şarkı listesi:

Love Without Love

Animal Espionage

Heart Reformer

Strong and Wrong

Ants and Dragons

Nightclub Canary

Christian Missile Crisis

Reign of Error

Imposter Syndrome

What's your reaction?

tr_TRTurkish