Gogol Bordello Gelecek Albümü Yeni Single “Focus Coin” ile Duyurdu

Gogol Bordello yeni albümü “Solidaritine”i duyurdu ve 16 Eylül’de Casa Gogol/Cooking Vinyl aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak olan sekizinci albümlerinden yeni single “Focus Coin”i de paylaştı.

Walter Schreifels, aynı zamanda hardcore punk grubu Bad Brains’in lideri H.R.’nin katkılarının ve Fugazi’nin “Blueprint”inin bir cover’ının da yer aldığı albümün yapımcılığını üstlendi.

Bu ayın başlarında İstanbul’da unutulmaz bir konser veren grubun solisti Eugene Hutz, “Albüm gerçekten iyi niyetli insanları bir araya getirmekle ilgili” diyor ve ekliyor: “Şu anda Ukrayna’daki duruma hitap etmeyen herhangi bir sanat eseri yayınlamak oldukça alçakça olurdu.”

Hutz sözlerine şöyle devam ediyor: “Dünyaya insan potansiyeli ve gücü mesajlarını içeren zamansız bir albüm vermek istiyoruz. Müziğimiz her zaman sebatla ilgiliydi. Rock ‘n’ roll gerçek bir yerden çıkıyor. Göçmen travmalarına ve yerinden edilmelerine maruz kalmış bir grup insanı ele alalım. Müzik yaratıyorlar, birlikte başarılı oluyorlar, daha barok ve deneysel hale geliyor ve birkaç yıl boyunca göreceli sakinlik yaşıyorlar. İnsanlık bir anda salgın, savaş gibi sorunlarla karşılaşıyor. Bu, rock ‘n’ roll’un en gerekli olduğu ve en iyi performansı gösterdiğimiz zamandır.”

Yeni single “Focus Coin”, daha önce paylaşılan “Forces of Victory”nin ardından geliyor. Hutz, şöyle açıklıyor, “Odaklanma yeteneğinizin kalitesi, hayatınızdaki her şeyi tanımlar ve ilk single’ı ‘Focus Coin’ tam olarak bununla ilgili” diyor. “Odak noktanız var olan en zor para birimidir.”

Gogol Bordello “Solidaritine” şarkı listesi:

1. Shot of Solidaritine

2. Focus Coin

3. Blueprint

4. The Era of the End of Eras (feat. HR)

5. I’m Coming Out

6. Knack For Life

7. The Great Hunt of Idiot Savant

8. Take Only What You Can Carry (feat. KAZKA)

9. My Imaginary Son

10. Forces of Victory (feat. Serhiy Zhadan and KAZKA)

11. Fire On Ice Floe

12. Gut Guidance

13. Huckleberry Generation

Grup fotoğrafı: Sanjay Suchak

Brooklynvegan.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish