Slash Yeni Şarkı “Fill My World”ün Sözlerinin Aslında Bir Köpeğin Bakış Açısından Yazıldığını Söyledi

Yeni paylaşılan 30 saniyelik bir videoda Slash, grubun “4” isimli gelecek albümünden yayımlanan yeni şarkı “Fill My World”ü masaya yatırıyor.

Şarkının açılış riffini stüdyoda bulduğunu ve sonra altta yatan akor değişikliklerinin aklında belirmeye başladığını söyleyerek söze başlayan Slash devam ediyor,

“Devam edip etmeyeceğimden emin değildim ama kayıt edip bir demo yapmam gerekiyordu. Çocukların ne düşüneceğini bilmiyorum diye düşündüm. Çünkü belli bir duygusal hissi vardı.

“Ama onu Myles’a gönderdim ve o bu yürekten şarkı sözleriyle geri döndü. Bu karanlık dönemde hepimizin çektiği kayıpla ilgili olduğunu düşündüm ve sonra bana köpeğiyle ilgili olduğunu söyledi. ‘Eh, bilirsiniz, herkesin sevdiği biri bundan etkilenmiştir, yani…’ dedim.”

Fırtına sebebiyle uçakları ertelenip eve dönemedikleri bir seyahat sırasında evdeki kamera sisteminden köpeği Mozart’ı izleyip fırtınadan korkan halleri yüzünden yüreğinin parçalandığını söyleyen Myles Kennedy ise konuyu şöyle özetliyor,

“Yani şarkının anlatımı, her şey yoluna girerken onun düşünmüş olabileceğini hayal ettiğim şeyden ilham alıyor. Ve eve dönmemiz için yalvarmasından. Şarkıyı dinlediğinizde, insanlar arasındaki bir ilişki için geçerli olabilir. Ama en azından benim için Mozart’ın bakış açısından söylemenin ilginç olduğunu düşündüm.”

“Fill My World”, 11 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak albümden dinlediğimiz ikinci şarkı olmuş, ondan önce ise Ekim ayının son haftası albümün çıkış şarkısı “The River Is Rising” paylaşılmıştı.

tr_TRTurkish