Sıradaki King Gizzard And The Lizard Wizard Albüm Duyurusu Yeni Şarkıyla Birlikte Geldi

Üretkenlikte sınır tanımayan King Gizzard And The Lizard Wizard, yeni şarkı paylaşımıyla birlikte gelecek albümün duyurusunu yapmayı da ihmal etmedi.

Albüm yayımlama sıklığıyla üretim boyutlarını farklı bir seviyeye çeken Avustralyalı saykodelik rock ekibi, “Pleura” isimli şarkısını klibiyle birlikte paylaşırken sıradaki yeni albümünün haberiyle de dinleyiciye selam çakıyor.

“Pleura”, grubun 26 Şubat’ta çıkacağını doğruladığı “L.W.” isimli gelecek albümünden çıkan üçüncü kayıt oluyor. Grup daha önce “O.N.E.” ve “If Not Now, Then When?” isimli şarkıları paylaşmıştı

Şarkının, daha önce grubun Nisan 2020 tarihli konser filmi “Chunky Shrapnel”i yöneten John Angus Stewart tarafından yönetilen klibi, altı kameranın her bir grup üyesinin aynı anda canlı olarak şarkıyı çaldıkları görüntüleri yakalıyor.

Topluluk, 2017 yılında beş albüm birden yayımlayarak dikkatleri üzerine çekmiş, kapalı gişe gerçekleşen İstanbul konserleriyle de memleket dinleyicisinin kalbini kazanmıştı.

Grup en son geçen Kasım ayının yirmisinde bir önceki stüdyo albümü “K.G.” ile birlikte “Live in San Francisco ’16” konser kaydını yayımlamıştı.

tr_TRTurkish