Sinağrit Baba’nın Gelecek Albümünden İki Tekli: Bilakis & Cihangir Kedileri

Alternatif rock grubu Sinağrit Baba, uzun süredir üzerinde çalıştıkları “Onun Sabah Alarmı” ismindeki beklenen albümlerinden; 27 Ekim’de “Bilakis”,17 Kasım’da ise “Cihangir Kedileri” isimli teklileri yayınladı.

Tamamını 15 Aralık’ta dinleyebileceğimiz albüm, uyumsuz bir karakterin, giderek hırçınlaşan hayatını ve bu hayat yolculuğunda uğradığı durakları anlatacak.

Teklilerin kapak görsellerinde ise, mizah dünyamızın önemli çizerlerinden ikisinin imzası var. “Bilakis”te Cihan Kılıç; Yıldırım Türker’in şiirinden yola çıkarak besteledikleri “Cihangir Kedileri”nde ise Bülent Üstün çizgileri bizi karşılıyor.

Uzun yıllardır sahnede icra ederek son haline getirdikleri besteleriyle Sinağrit Baba, kentli rock geleneğinin günümüzdeki temsilini, yepyeni bir albümle sunmaya hazırlanıyor.

İsmini, Sait Faik’in aynı isimli öyküsünden alan Ankara çıkışlı alternatif rock grubu Sinağrit Baba’nın, beste çalışmalarında ve repertuvar seçiminde, öykünün yarattığı karmaşık, dalgalı ve mavi hissin etkisi görülmektedir.

“Oyun”, “Tanzanya İptal”, “İnsan ve Deniz ”, “Fufu”, “Bilakis ” ve “Cihangir Kedileri” isimlerinde 6 şarkısı yayınlanan grup, bugünlerde “Onun Sabah Alarmı” isimli 10 şarkılık konsept bir albümün yayın hazırlığı içinde.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish