huner “İlk Konser: Bina 2023” Yayında

2021’den beri bağımsız yayınladığı şarkılarıyla Türkçe R&B, Neo-Soul ve Alternatif Pop sahnesinin yükselen isimlerinden biri olan huner, bu kez canlı performansıyla kulaklarınızı aşındırıyor.

Sinan Öktem prodüktörlüğündeki “İlk Konser: Bina 2023” 24 Kasım Cuma itibariyle tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Yetiştiği caz-soul-R&B kültürünü “band” ile yansıtmak isteyen huner, çok sesli müziğin güzelliğini ve enstrümantal kabiliyetin özelliğini dinleyicileriyle buluşturmak istedi.

Türk caz sahnesinin çok değerli entrümantalistlerinin huner’e eşlik ettiği bu konsere gelememiş olsanız bile bu atmosferi deneyimlemeniz için huner tüm dijital platformlara “İlk Konser: Bina 2023” ismi ile bu sahneyi getiriyor.

Bestelerini oluştururken de aranjman ve prodüksiyon sürecinde de tabir-i caizse “kılı kırk yaran” huner, bu zamana kadar bestelerini Harun İyicil, Kerem Akdağ, Mert Demir ve Yaşar Görkem Arslan gibi hep işlerine güvendiği prodüktörlere ve enstrümantalistlere emanet etti.

Tam “yaa ben artık Türkçe müzik dinlemiyorum hep birbirinin aynısı, trap davul üstüne arabesk vokalden bıktım” dediğiniz anda imdadınıza yetişen bir sanatçı var. Huzurlarınızda: huner!

Bu yaz temmuz ortasında huner, kendi kariyerinin de bir mihenk taşı olacak bir lansman konseri verdi.

Bina bantmag-havuz sahnesinde düzenlenen etkinlikte huner sıkı takipçileri ve dinleyicileriyle buluştu.

Yoğun bir hazırlık süreciyle planlanan bu konserde huner’e Sinan Öktem (bass), Can Arsoy (klavye), Berkin Özbatır (davul), Berkay Tekdemir (gitar) ve Öykü Yılmaz (geri vokal) eşlik etti.

Yayınlamış olduğu R&B, Neo-Soul janrlarındaki parçalarını bu konser özelinde caz füzyon bir sound ile aranje eden huner ve ekibi, katılımcılara gerçekten muazzam bir müzik deneyimi ve unutulmaz bir konser gecesi yaşattı.

Konserde kulaklara çalınan güzel improvise melodilerin, diyalogların, seyirci ile göğe yükselen o güzel atmosferin sonsuza kadar var olmasını isteyen sanatçı, bu performansını ölümsüzleştirmek istedi.

Konser sonrasında miks ve masteringini Sinan Öktem’in üstlendiği bu Live-EP, dinleyicilerini uzun zamandır hasret kaldıkları müzikal doygunluğa ulaştırmayı hedefliyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish