Şimdiden Devamını Beklediğimiz Yeni Ahmet Kenan Bilgiç Şarkısı “Şey Şey Şey”

Gevende’nin sesi soluğu olarak müzik dağarcığımıza yerleşen ardından da yaptığı film müzikleri sayesinde sıkı takipte kaldığımız Ahmet Kenan Bilgiç, bu defa da yeni şarkısıyla son günlerde tekrara bağladığımız isimlerden oluyor.

2020 ilkbaharında yayımlanacağı öngörülen solo albümünden paylaştığı ilk kayıt olan “Şey Şey Şey”, hikayesiyle dinleyiciyi yakalayıp üzerinde yol aldığı cana yakın Afrikan folk, swing ve reggae atmosferiyle defalarca kulak verilecek bir öyküye dönüşüyor.

Söz, beste, düzenleme ve yapımcılığın yanı sıra ukulele icrasında da Ahmet Kenan Bilgiç’in yer aldığı şarkının, dipten gelen koro kısmında ise Feryal Öney, Ekin Beril, Kutay Soyocak, Şebnem Hassanisoughi, Burak Ekinil, Güler Tuncer ve Caner Anar’dan kurulu güçlü bir ekip görüyoruz.

Gitarlarda Bilal Karaman’ın yer aldığı şarkının ritim işçiliği davulda Berke Can Özcan, perküsyonda ise Memduh Akatay imzası taşıyor. Mix ve mastering aşamalarının Sinan Sakızlı’nın ellerinde şekillendiği “Şey Şey Şey”, Bilgiç’in kendi firması LU Records etiketiyle dijital ortamlarda dinleyiciyi bekliyor.

Albüm gelene kadar başka Ahmet Kenan Bilgiç şarkıları dinler miyiz bilinmez ancak “Şey Şey Şey”in umut dolu hissiyatına bakacak olursak devamına ihtiyacımız olduğu da aşikâr.

tr_TRTurkish