Apocalyptica “Plays Metallica By Four Cellos” Turnesiyle Türkiye’de

Apocalyptica, devam eden “Plays Metallica By Four Cellos” turnesi kapsamında bir kez daha Türkiye’de

Turnenin ilk ayağında 25 Ekim Cuma İzmir Arena’da sahne aldıktan sonra 26 Ekim Cumartesi akşamı İstanbul Volkswagen Arena‘da sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak olan grup hemen ardından 27 Ekim Pazar günü Ankara Milyon Performance Hall’da izleyiciyle buluşacak.

10 Mayıs 1996’da epik çıkış albümleri olan Plays Metallica By Four Cellos’u yayımlayan Fin grup, albümün 20. yılı şerefine bu albümü tekrar piyasaya sürerken, daha önce hiç yayımlamadıkları “Battery”, “Nothing Else Matters” ve “Seek & Destroy”un da re-master edilmiş enstrümental versiyonlarını bonus olarak kaydettiler.

Albümün yayınlanmasıyla birlikte Plays Metallica By Four Cellos dünyanın en büyük metal grubunun hitlerine yeni bir bakış açısı getirdi.

Kariyerini bu yeni janra üzerine şekillendiren Apocalyptica, 20 yılı aşkın süre boyunca dünya çapında milyonlarca kayıt sattı ve kapalı gişe konserler verdi.

Resim

1998 tarihli “Inquisition Symphony” ve 2000 yılında piyasaya sürülen “Cult” albümleriyle adından epey söz ettiren Apocalyptica, 2000’li yıllarda ardı ardına yayımladığı “Reflections”, “Apocalyptica”, “Worlds Collide” ve “7th Symphony” albümleriyle faal bir dönem geçirirken en son 2015 Nisan ayında “Shadowmaker” albümüyle adından söz ettirdi. 2018’in sonuna doğru ise “Plays Metallica by Four Cellos – A Live Performance” başlıklı konser kaydını dinleyiciyle paylaşan topluluk, albüm turnesi çerçevesinde İzmir, İstanbul ve Ankara sahnesinde boy göstermeye hazırlanıyor.

Freebird Agency ve Vera Müzik organizasyonuyla gerçekleştirilecek konserlerde yerinizi almak için geç kalmayın.

What's your reaction?

tr_TRTurkish