Shakespeare Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Shakespeare Kısa Film Yarışması, size, sinema alanındaki yeteneğinizi dünyaya gösterme ve dünya çapında gerçekleştirilecek Shakespeare programının parçası olma fırsatı sunuyor..

Ölümünün 400. yıldönümünde tüm dünyayı William Shakespeare’in ölümsüz mirasını, eserlerini konu alan kısa filmlerle kutlama için Shakespeare’in bir oyununun tamamı veya sonesinden tutun da, en çok sevdiğiniz karakterine veya konuya kadar içinde Shakespeare olan öğeleri kullanarak kısa bir film çekmeniz isteniyor. Çekeceğiniz film daha sonra dünya genelinde oylamaya sunuluyor.

Yarışmaya, Shakespeare’den esinlenen ve yetişkinlere yönelik içerik içermeyen 5 dakikadan kısa tüm filmleri kabul ediliyor.

Her ay en çok oyu alan başvuru ”ayın videosu” olarak seçilecek. Yıl sonunda her ayın kazananları ”yılın videosu” olabilmek için bir süper çekilişe katılıp büyük ödülü kazanacak.

Filminizin dili İngilizce değilse, İngilizce alt yazı eklemeyi unutmayın.

Yıl sonunda bir kişi, Birleşik Krallık’a bir seyahat ve kariyer gelişimi atölyelerine katılım hakkının yanısıra, DSLR kamera seti, Adobe Creative Cloud hesabı ve daha fazlasını kazanacak.

Daha fazla bilgi ve başvuru için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://www.britishcouncil.org.tr/programmes/shakespeare-lives/shakespeare-short-films-competition

 

What's your reaction?

tr_TRTurkish