Contemporary İstanbul Bu Yıl 3-6 Kasım 2016 Tarihlerinde

Contemporary İstanbul, bu yıl 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında yine Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde İstanbul’u geniş bir sanat izleyicisi kitlesinin odak noktası haline getirecek.

Yerli ve yabancı sanat galerileri ve eserlerini bir araya getiren ve bu yıl ilk kez sanat ve tasarı galerinin de açılacağı fuarın 11’inci yılında konuk olarak Ortadoğu, Balkanlar ve Karadeniz ülkeleri ağırlanıyor. Fuarın yeni projelerinden bir diğeri de Collectors’ Stories. Türkiye’de bulunan koleksiyonerlerin sahip olduğu eserleri buluşturacak projede 60 koleksiyondan 120 çalışma yer alacak. CI Design kapsamındaki bölümde ise sanatçı, tasarımcı ve mimarlar tarafından üretilen mücevherler, sanat objeleri, mobilya ve aydınlatmalar da sergilenecek.

CI 2015 Video

Contemporary Istanbul 10. yılını rekor sanatsever ziyareti ile 15 Kasım Pazar günü kapattı. 16 bin 600 metrekarelik alanda gerçekleşen Contemporary Istanbul’u 12- 15 Kasım tarihleri ve 11 Kasım ön izleme günü de dahil olmak üzere 84 bin sanatsever ziyaret etti.

X-CHANGE teması çerçevesinde gerçekleştirilen Plugin Yeni Medya Bölümü üçüncü yılında, galeriler ve bağımsız sanatçıların yanı sıra mimarlık & tasarım stüdyoları, araştırma üniversiteleri, maker space atölyeleri, oyun laboratuvarları, dijital sanat kolektifleri ve proje alanlarına yer verdi.

Contemporary Istanbul’un 2015 yılındaki en büyük yeniliği olan CI Focus kapsamında İran sanatını temsil eden önemli katılımcılara ev sahipliği yapıldı.

CI Dialogues  2015 yılında da güncel sanatın uluslararası fikir liderlerini konferanslar ile bir araya getirdi.

tr_TRTurkish