Serra Arıtürk’ten İkili İlişkilerin İçinden Çıkılmazlığına Dair: ‘Yeni Bi Kader’

Samimi diliyle ve kişisel anlatımıyla ‘Yeni Bi Kader’, Serra Arıtürk’ün neredeyse gerçek olduğunu düşündüğü ve uzun süre etkisinde kaldığı rüyadan yola çıkarak, sözlerine ve müziğine müzisyen Yaşar Görkem Arslan’ın da katkısıyla dinleyiciyle buluşuyor.

 “Aşk, sonu bu keder

Yeni bi kader yazmak lazım baştan

Ah bi sözü yeter

Ölümü tadar, doğup yaşarım inadımdan”

Bazen ikili ilişkiler öyle içinden çıkılmaz, kaçılamaz hale gelir ki; ancak iki kişiden birinin denklemden tamamen çıkmasıyla rahata erecekmişiz gibi gelir.

“Belki de birimizin sonu koyardı her şeye noktayı

Sahiden yok olsaydı sorularımın kaynağı”

Bu fazla gerçekçi diyebileceğimiz bakış açısını kendi mizahıyla aktaran sanatçı, dinleyicinin “nasıl yani, onu mu kastediyor?” diye sormasına sebep olurken hak da verdiriyor kendine. Hayatımızda bu denli yer kaplayan birinin yokluğunda, her şeye baştan başlayıp yeni bir kader yazmak gerçekten daha kolay olurdu belki de…

Garaj Müzik etiketiyle, Süheyl Atay ve Orkun Tunç prodüktörlüğünde yayınlanan parça yalnızca vokal ve akustik gitar performansına dayanıyor.

Akustik pop türündeki parça, yalnızca gitarın ve vokalin gücüyle ritmimizi şarkı boyunca bir düşürüp bir yükseltiyor. İşlenmemiş vokal performansı soul melodilerle zenginleşirken, gitarın Sting vari cümleleri ve serbest çalımıyla, parçanın doğal büyüsü kendini gösteriyor.

Şarkıya ait lyric video ve kapak çalışması Aslıhan Coşkun’a ait.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish