Septicflesh ve On Thorns I Lay’den Nefes Kesecek Metal Şöleni

Yunan senfonik death metal grubu Septicflesh, 16 Şubat 2024 Cuma akşamı IF Beşiktaş’ta müzikseverlerle buluşmaya hazır.

Vera Müzik ve Black Label Events organizasyonu ile gerçekleşecek konserin özel konuğu ise yine Yunanistan’dan gothic/doom metal grubu On Thorns I Lay olacak.

1990 yılının başlarında Atina’da Sotiris Vayenas (gitar), Spiros Antoniou (bas ve vokal) ve Christos Antoniou (gitarlar) tarafından kurulan grup ilk tam uzunluktaki albümü “Mystic Places of Dawn”ı 1994’te yayımladı. 2003’te bir ayrılık süreci yaşayan grup, 2007’de bir araya geldi ve geri dönüş albümleri “Communion”ı Nisan 2008’de piyasaya sürdü. O zamana kadar grup Septic Flesh olan adını Septicflesh olarak değiştirdi. Gitarist Christos’a göre bu isim daha iyi görünüyordu ve grupta yeni bir aşamayı ifade ediyordu. Sonrasındaki süreçte nefis orkestra düzenlemeleri ile damaklarda tat bırakan yayımladığı her albümüyle ses getirmeyi sürdüren Septicflesh’in son albümü “Modern Primitive” 2022’nin mayıs ayında dinleyiciyle buluştu.

1992 yılında Atina’da kurulan On Thorns I Lay ise kariyeri boyunca farklı stilistik yönlerden geçen bir yolculuk benimsedi. İlk günlerinde brutal death metal ile başlayan daha sonra ilk EP’leri ile blackened death doom senfonik bir tarza geçiş yapan grup ilk albümlerinde atmosferik doom-death’i ve sonraki albümlerinde gotik metali benimsemiştir.

İki Atina merkezli grubun metal sahnesinin sıra dışı ve en çekici tınılarıyla izleyiciye unutulmaz ve nefes kesecek bir gece yaşatacağı konser yılın en mühim etkinliklerinden biri kuşkusuz.

Yunanistan metal sahnesinin en önemli gruplarından ikisini aynı gün izleme şansını kaçırmayın!

Biletler Hammer Müzik, Passo ve Biletix’te.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish