Pearl Jam Yeni Albümü “Dark Matter”ı Albümle Aynı Adı Taşıyan Şarkıyı Paylaşarak Duyurdu

Pearl Jam yeni albümü Dark Matter’ı, albümle aynı adı taşıyan ilk single’ı paylaşarak duyurdu. Grup aynı zamanda 2024 dünya turnesini de duyurdu.

19 Nisan’da Monkeywrench Records/Republic Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak Dark Matter, Pearl Jam’in 2020’de yayımladığı Gigaton’ın ardından 12. stüdyo albümü olacak. Prodüktörlüğünü Andrew Watt’ın üstlendiği albüm, basın bültenine göre Malibu, Kaliforniya’daki Shangri-La Stüdyoları’nda üç haftalık bir sürede kaydedildi ve grubun ilham patlamasıyla birlikte çaldığı bir süreç sonucu hayata geçti.

Turneye gelince, Pearl Jam 4 Mayıs’ta Vancouver’da başlayacak bir Kuzey Amerika turnesine çıkacak. Portland, Las Vegas ve Los Angeles da dahil olmak üzere batı kıyısı boyunca bir dizi konser verecek. Haziran ayından itibaren İngiltere ve Avrupa’yı ziyaret edecek olan grup, ağustos ayında orta batı ve doğu kıyısında konserler vermek üzere ABD’ye dönecek. Pearl Jam’in kasım ayında ise Avustralya ve Yeni Zelanda’da da konser vermesi planlanıyor.

Pearl Jam, geçtiğimiz kasım ayında davulcu Matt Cameron’ın hazır olduğunu doğruladığı ve geçtiğimiz ocak ayında ise gitarist Mike McCreedy’nin “beklediğinizden daha sert olacak” ifadesiyle ipucunu verdiği Dark Matter’ın gelişinin sinyallerini 2023 yılı boyunca vermişti.

İlk single “Dark Matter”, McCreedy’nin söylediklerini destekler şekilde geliyor kulaklarımıza. Gitar ağırlıklı ham düzenlemeyi destekleyen aksak davullar, nakaratta Eddie Vedder’ın güçlü haykırışları ve finale doğru sahneye çıkan agresif gitar solosuyla parlak bir Pearl Jam performansına tanıklık ediyoruz.

Aşağıda yeni şarkı “Dark Matter”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Pearl Jam “Dark Matter” şarkı listesi:

01. Scared of Fear

02. React, Respond

03. Wreckage

04. Dark Matter

05. Won’t Tell

06. Upper Hand

07. Waiting for Stevie

08. Running

09. Something Special

10. Got to Give

11. Setting Sun

Pearl Jam, photo by Danny Clinch

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish