Semih Önyer’den Gelecek Albümün Habercisi Şarkı “Birth”

Semih Önyer’in, “Sarp” ismini taşıyan gelecek albümünün ilk şarkısı “Birth”, OnAir Sahne tarafından yayımlandı.

Pandemi nedeniyle stüdyosunu eve taşıyan müzisyenlerden olan Önyer, üretmek, yarım kalan işleri toparlamak için planlar yapmış ve bir şeyler yazmaya da bu dönemde başlamış.

Kompozitör ve piyanist olmasının yanında eğitimci olarak da özel yetenekler yetiştiren müzisyen, sonunda kendisini şarkı yazmaya ve albüme taşıyan dönemi şöyle anlatıyor:

Pandemi herkesi evde tutmaya başlamıştı, ilk dalga çok karmaşıktı. Kimse neyin ne olduğunu bilmediği için ben de evde çalışma kararına uydurdum kendimi. Bir yandan çok şanslıydım çünkü Ocak ayında oğlum Sarp dünyaya geldi. Hepimizi evlere hapseden bu dönemde ben oğlumla yan yana tüm zamanımızı beraber geçirdik. Doğumda şahit olduğum tarif edilemez büyük bir şeydi. Kendiliğinden beni tetikledi ki ‘Birth’ü yazmışım.”

Süreç, Semih Önyer için rahat ve tüm saatleri oğlu ile birlikte geçirebildiği böyle bir dönemde oğlunun adını taşıyan bir contemporary jazz albümüne: “Sarp”a dönüşmüş.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Kompozisyon ve Orkestra Şefliği eğitimi ve Miam İtü Konservatuvar Kompozisyon yüksek lisansı ile müzik kariyerini eğitimi ile destekleyen Semih Önyer’in, gelecek albümden çıkan ilk şarkı “Birth”, tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

tr_TRTurkish