Şef Turhan Yükseler’in yönetiminde kurulan Filarmoni Orkestrası  ilk konserini Acıbadem Üniversitesi akademik yılı açılışında verecek

Geçtiğimiz aylarda kurulan ve provalara başlayan Filarmoni Orkestrası, ilk konserini Acıbadem Üniversitesi 2022 – 2023 akademik yılı açılışında verecek.

Acıbadem Üniversitesi, 2022-2023 Akademik yılına; Şef Turhan Yükseler’in yönetiminde kurulan Filarmoni Orkestrası’nın konseriyle başlıyor. 12 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 20.00’de, Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Konferans Salonu’nda verilecek konsere; öğretim üyeleri, öğrenciler, Acıbadem Sağlık Grubu çalışanlarının yanı sıra dışarıdan da pek çok davetli katılacak.

Seçkin orkestra sanatçılarından oluşan ve şef Turhan Yükseler tarafından yönetilecek olan Filarmoni Orkestrası’nın konserde icra edeceği eserler:

Karl Jenkins – Palladio 1.Bölüm

Gabriel Faure – Pavane

J.S.Bach – Air

Mozart – Symphony No 25

Vivaldi – Spring

Mozart – 40. Symphony Giriş (Molto Allegro)

Brahms – Macar Dansı No 1

Mozart – Türk Marşı

Glinka – Ruslan and Lyudmila

Acıbadem Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana yer alan, akademisyenliğinin yanı sıra kendisi de besteci ve müzisyen olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Güney, Acıbadem Üniversitesi’nin, ülkemizin yüz akı bir yükseköğretim kurumu olduğunu, akademik ve bilimsel çalışmaların ve başarılarının yanında sanata da çok önem verdiğini belirtti. Öğrencilerin sadece mesleki bakımdan değil sosyal ve kültürel bakımdan da donanımlı olması için çok büyük destek verdiklerini ifade eden Güney, en büyük arzularından olan “Filarmoni Orkestrası”nın kuruluşundan dolayı mutluluğunu dile getirirken; şimdi yeni hedeflerinin konserlerin devam etmesi olduğunu da sözlerine ekledi. Anadolu yakasında bulunan Kerem Aydınlar Kampüsündeki 750 kişilik salonunun gerek kapasite ve gerekse alt yapı olarak sanatseverlerin bu talebini karşılamada etkin bir rol oynayabileceğini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Güney, konser için gelecek olan sanatseverlerin üniversiteyi ve olanaklarını da yakından tanıma fırsatı bulabileceklerinin altını çizdi.

tr_TRTurkish