Alter Bridge Yaklaşan Albümün Yeni Teklisi “This Is War”u Paylaştı

Alter Bridge, yaklaşmakta olan yedinci albümleri “Pawns & Kings”den yeni şarkı “This Is War”u paylaştı.

Şarkı, 14 Ekim’de Napalm Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak albümden paylaşılan dördüncü kayıt oluyor.

2019 yapımı “Walk The Sky” sonrası grubun ilk yeni şarkılarını içeren albüm, yapımcı Michael “Elvis” Baskette ile Gotha, Florida’daki Studio Barbarosa’da kaydedildi.

Albümün açılış şarkısı olan “This Is War”, daha önce paylaşılan şarkılar “Pawns & Kings”, “Sin After Sin” ve “Silver Tongue” ile birlikte albüme dair fikirleri bir adım daha ileri taşıyor. Yoğun ve çarpıcı şarkılarda oluşan albümde, “Dead Between The Living”, “Silver Tongue” ve “Holiday” gibi şarkılar, grubun karakteristik şarkı yazarlığı özelliklerini sergiliyor. Albüm, her biri altı dakikadan uzun üç şarkı ile sayısız epik maceraya yelken açıyor.

Ayrıca “Fable Of The Silent Son”, sekiz dakikayı aşan süresiyle grubun kataloğundaki en uzun şarkı olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte gitarist Mark Tremonti, dinleyicilerin favorisi olacağı kesin olan, içe dönük bir balad olan “Stay”de ana vokale geçiyor.

Yeni şarkı “This Is War”, grubun görsel iş birlikçisi Wayne Joyner tarafından oluşturulan şarkı sözü videosuyla servis edildi.

Fotoğraf: Chuck Brueckmann

tr_TRTurkish