Saxon’un Yeni Albümü “Carpe Diem” Yayında

İngiliz heavy metal efsanesi Saxon yeni albümü “Carpe Diem”i yayınladı.

Grubun yirmi dördüncü stüdyo albümü olan “Carpe Diem”in yayınından hemen önce ise destansı bir şarkı “The Pilgrimage” klibiyle birlikte paylaşıldı.

Grubun solisti ve kurucusu Biff Byford, albümle ilgili olarak, “Her şey riffle başlar” diyor ve ekliyor, “Riff benimle konuşuyorsa, yola çıkıyoruz demektir. Bu çok yoğun bir albüm ve hepsi harika bir metal şarkısının özünün onu başlatan riff olduğu gerçeğine bağlı ve bu albümde onlardan bir sürü şarkı var.”

Byford, on şarkının yer aldığı albümün doğuşunun ve yoğunluğunun önemli iki yaşam olayında yatmakta olduğunu belirtiyor.

Zor bir iki yıl oldu” diyor Biff Byford ve devam ediyor, “çünkü Eylül 2019’da kalp krizi geçirdim, bu yüzden grup için işler biraz ters gitti. Ardından iki veya üç ay sonra COVID vurdu, ancak neyse ki COVID’den önce bu albümü yazmaya ve kaydetmeye başlamıştık. Davulları Almanya’da, gitarları da çeşitli yerlerde kaydettik. Hastane yatağındayken çok yazıyordum ve hepimizin sahip olduğu fikirleri yazmak ve düzenlemek için oldukça uzun zaman harcadık. Çok yoğun bir albüm olduğunu düşünüyorum ve belki de bu yoğunluğun bir kısmı COVID döneminde hiçbir şey yapamamanın verdiği hayal kırıklığından kaynaklanıyor.”

Andy Sneap yapımcılığında İngiltere, Derbyshire’daki Backstage Recording Studios’ta kaydedilen ve Byford ve Sneap’in miks ve mastering’ini yaptığı “Carpe Diem” için son dönemin en sıkı heavy metal albümlerinden biri olduğunu söylemek mümkün.

Son olarak Byford’un albüm hakkındaki şu sözüne kulak veriyor ve sesi açıyoruz, “Saxon için yarattığımız İngiliz metal gitar soundunu korumaya çalışıyoruz ve o kesinlikle 80’lerin çocuğu.”

tr_TRTurkish