Mitski’nin Beklenen Yeni Albümü “Laurel Hell” Yayında

Yılın beklenen albümlerinden Mitski’nin “Laurel Hell”i yayında.

“Laurel Hell”, Japon-Amerikalı şarkıcı-söz yazarının 2018 tarihli albümü “Be the Cowboy”dan bu yana ilk uzun metrajlı çalışması oluyor.

Büyük ölçüde 80’lerin dans müziğinden ilham alan albümün yayınından önce “Working for the Knife”, “The Only Heartbreaker”, “Heat Lightning” ve “Love Me More” single’ları paylaşılmış albümün şifreleri dinleyiciyle paylaşılmıştı. Son olarak da albüm yayınıyla eş zamanlı olarak “Stay Soft” şarkısı klibiyle birlikte paylaşıldı.

İlk iki albümü 2012 tarihli “Lush” ve ertesi yıl dinleyiciyle buluşan “Retired from Sad, New Career in Business”i, Purchase Koleji Müzik Konservatuarı’nda okurken kendi yayınlayan Mitski, mezun olduktan sonra Double Double Whammy etiketiyle üçüncü stüdyo albümü “Bury Me at Makeout Creek”i (2014) çıkardı. Bunu, Dead Oceans’dan yayınlanan ve eleştirmenlerce beğenilen albümleri “Puberty 2” (2016) ve “Be the Cowboy” (2018) izlemişti.

Mitski’nin uzun süredir birlikte çalıştıkları yapımcısı Patrick Hyland ile kaydettiği yeni albüm “Laurel Hell”, parlak soundu ve dans ritimleri üzerine kurulu küçük detayların Mitski imzalı bir duygu evreni oluşturduğu keyifli bir dinleme seansı olarak dinleyiciyi bekliyor.

tr_TRTurkish