Saxon Yeni Albümü ‘Hell, Fire And Damnation’ı Albümle Aynı Adı Taşıyan Şarkıyı Paylaşarak Duyurdu

Saxon, gelecek albümü ‘Hell, Fire And Damnation’ı albümle aynı adı taşıyan şarkıyı paylaşarak duyurdu. Albüm, 19 Ocak 2024’te Silver Lining Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Kurucu solist Biff Byford, grubun 24. stüdyo albümü olacak “Hell, Fire And Damnation”ın ismini şöyle açıklıyor:

Küçüklüğümden beri aklımda bu söz var çünkü babam üzgün olduğunda bunu söylerdi,” diye gülümsüyor Biff. “Ben ‘lahana tarlasını dağıttığımda’ ya da mutfak masasına bir şeyler oyduğumda ‘Cehennem, ateş ve lanet, şimdi ne yapıyorsun?!’ derdi. O zamanlar bu çok ‘Yorkshire’ bir deyimdi.”

Albümün çıkış parçası, iyi ve kötü arasındaki karşıtlığı irdeleyen sıkı bir İngiliz heavy metal klasiği.

Dışarıda cehennem, şeytan ve okült hakkında o kadar çok müzik var ki, birilerinin sadece iyi ve kötü arasındaki savaş hakkında bir tane yazmasının zamanının geldiğini düşündüm!” diye açıklıyor Biff Byford. “İyi adam hakkında şarkı söylemeden şeytan hakkında da şarkı söyleyemezsiniz ve şarkı temelde ‘seçimini yap’ diyor. Hepimiz bir seçim yapmak zorundayız, kötü müyüz yoksa iyi mi? Şarkı bu mücadele hakkında.”

“Hell, Fire And Damnation” Saxon’un şimdiye kadarki en kendinden emin ve en güçlü on şarkısının ortasında tarihin ve gizemin tüm alanlarını araştırdığı bir albüm. Biff son yıllardaki en zengin vokallerini sunuyor, davulda Nigel Glockler ve basta Nibbs Carter sırasıyla ritmik kanunları bomba gibi bir güçle ortaya koyuyor ve Doug Scarratt ve Brian Tatler’ın gitarları taze ve ateşli, birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamlıyor ve hayranların ağzını sulandıracak genel bir enerji ve öfke taşıyor.

Andy Sneap ve Byford’un yapımcılığını, Sneap’in miksaj ve masteringini üstlendiği “Hell, Fire And Damnation”, Saxon’un bizzat yaratıcılarından olduğu İngiliz Heavy Metal’inin Yeni Dalgasının görkemli örneklerini sunuyor. Kapak görseli ise Péter Sallai imzası taşıyor.

Biff, “Bence bu albüm onun sound açısından yaptığı en iyi albümlerden biri ve bugüne kadar pek çok albüm yaptı,” diyor. “Gerçekten ham, canlı bir sound’a sahip… bu albümün toplam yapım süresini sıkıştırırsanız, en fazla dört hafta… her şeyi mükemmel bir şekilde duyabiliyorsunuz, hiçbir şey aşırı karmaşık değil, hiçbir şey aşırı sıkıştırılmamış. Gitar sesleri muazzam, harika, ham gitar sesleri. Ve orada çok fazla overdubbing yapmadık, sadece çalıyoruz. Gerçekten çok beğendim.”

Yılın başlarında gitarist Paul Quinn grupla turnelere çıkmaktan vazgeçtiğini açıklamış yerine Diamond Head’den Brian Tatler geçmişti.

Aşağıda albümle aynı ismi taşıyan çıkış şarkısı “Hell, Fire And Damnation”, şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Saxon “Hell, Fire And Damnation” şarkı listesi:

01. The Prophecy

02. Hell, Fire And Damnation

03. Madame Guillotine

04. Fire And Steel

05. There’s Something In Roswell

06. Kubla Khan And The Merchant Of Venice

07. Pirates Of The Airwaves

08. 1066

09. Witches Of Salem

10. Super Charger

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish