Saxon Son Albüm Şarkılarından “Dambusters” İçin Müzik Videosu Yayımladı

İngiliz heavy metal efsanesi Saxon, “Dambusters” şarkısının resmi müzik videosunu yayımladı. Şarkı, grubun Şubat 2022’de Silver Lining Music etiketiyle dinleyiciyle buluşan son albümü “Carpe Diem”den alınmıştır.

Saxon solisti Biff Byford, dinleyicilerin yeni yılını kutlarken şunları söyledi: “Bu yıl Saxon için harika bir yıl oldu! Albümü satın alan ve bizi canlı izlemeye gelen herkese çok Teşekkürler… Hac yolculuğu, ‘Seize The Day’ turnesi ikinci bölümü ile gelecek yıl yeniden başlıyor.  İyi Noeller ve Yeni Yılınız Kutlu Olsun! İşte size yeni bir video.”

Grubun yirmi dördüncü stüdyo albümü olan “Carpe Diem”, Andy Sneap yapımcılığında İngiltere, Derbyshire’daki Backstage Recording Studios’ta kaydedilmiş, miks ve mastering işlemleri ise Byford ve Sneap’in iş birliğiyle yapılmıştı.

Byford, albümle ilgili olarak, her şeyin bir gitar riffiyle başladığının altını çizmiş ve eklemişti, “Riff benimle konuşuyorsa, yola çıkıyoruz demektir. Bu çok yoğun bir albüm ve hepsi harika bir metal şarkısının özünün onu başlatan riff olduğu gerçeğine bağlı ve bu albümde onlardan bir sürü şarkı var.”

Byford, yılın en sıkı heavy metal albümlerinden biri olan Carpe Diem’in soundunu ise şu ifadeyle tanımlamıştı, “Saxon için yarattığımız İngiliz metal gitar soundunu korumaya çalışıyoruz ve o kesinlikle 80’lerin çocuğu.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish