HIM solisti Ville Valo Yaklaşan Solo Albümüne ve Şarkı Yazım Sürecine Değindi

HIM solisti Ville Valo’ya yaklaşan ilk solo albümü “Neon Noir” hakkında, Montreal Rocks ile yaptığı yeni bir röportajda, albüm için materyal yazıp, kaydederken HIM’in tutkulu hayran kitlesini hiç düşünüp düşünmediği soruldu.

Blabbermouth.net’in aktardığına göre Valo, “Hayır, hiçbir şekilde. Müzik yazmak için düşündüğüm tek yol çok içgüdüsel bir ritüel. Arkasında zekâ yok. Hissediyorum ya da bir sonraki şarkının sesi nasıl olmalı ya da her neyse. Sadece akışa devam ediyorum ve neyin ortaya çıktığını görüyorum” diyor ve ekliyor,

Ve bence bu içgüdüsel çalışma, muhtemelen bazı insanların HIM’in yaptıklarına bu kadar tutkulu olmasının ve umarım benim solo bir sanatçı olarak yapacağım şeye de tutkuyla bağlı olmasının nedenidir. Bazen korkutucu olabiliyor ama yine de kendimi dış dünyadan soyutlamamın ve esas olana konsantre olmamın nedenlerinden biri de bu.”

Valo ayrıca şarkı yazma yaklaşımını ve bunun ilk solo albümünün adıyla nasıl bağlantılı olduğunu da ayrıntılı olarak anlattı.

Müzikal olarak konuşursak, melankolik ve hüzünlü müzik beni hala mutlu ediyor; beni etkileyen de bu. Ve hala Dave Gahan mı yoksa Ozzy Osbourne mu olmak istediğime karar vermedim; sanırım tam ikisinin arasında bir yere düşüyorum.” Depeche Mode ve Black Sabbath. Müzikal olarak bu benim rahatlık alanım ve bence başlık bunu da oldukça iyi kapsıyor. Ve biraz küstah, yani bu konuda bir espri anlayışı da var. Yani çok ciddi değil.”

“Neon Noir”, UMG/Spinefarm ve Heartagram Records aracılığıyla 13 Ocak’ta dinleyiciyle buluşacak.

Ville, “Neon Noir”dan şu ana kadar üç single yayımladı: “The Foreverlost”, “Echolocate Your Love” ve “Loveletting”.

Valo, VV takma adıyla Mart 2020’de paylaştığı EP “Gothica Fennica Vol. 1”in ardından gelecek uzun metrajlı solo albümünün ilk ipucunu nisan ayında paylaştığı “Loveletting” ile verdi ve onu geçen eylül dinlediğimiz ikinci single “Echolocate Your Love” izledi.

Fotoğraf: Juha Mustonen

blabbaermouth.net

tr_TRTurkish