San Francisco’dan Post-Punk Grubu Topographies Gelecek Albümden Yeni Single “Night Sea”yi Paylaştı

San Francisco Bay Area çıkışlı post-punk topluluğu Topographies, 2 Şubat 2024’te Dark Entries etiketiyle dinleyiciyle buluşacak ikinci uzunçaları “Interior Spring”den yeni single “Night Sea”yi paylaştı.

2018 yılında San Francisco’da Justin Oronos, Jeremie Ruest ve Gray Tolhurst tarafından kurulan Topographies, erken dönem coldwave’in buz gibi rifflerini ve kasvetli atmosferini klasik shoegaze’in dokusal derinliği ve sıcaklığıyla birleştirerek hem çağdaş hem de zamansız bir tarz ortaya koyuyor.

Gelecek albüm “Interior Spring”de Topographies suçluluk, kalıtsal travma ve iyileşme temalarını işliyor. Başlığın anlamı üç katlıdır: umut taşıyan batık bir nehir, endişeyle kurulmuş bir saat ve geçmişin mezarlarında kır çiçeklerinin açtığı bir mevsim. Tolhurst’ün babasının -The Cure’dan Laurence Tolhurst- çalışmaları açık bir etki sağlarken, Topographies “Night Sea” ve “Chain of Days” gibi marş niteliğindeki incilerde Asylum Party veya The Chameleons gibi grupları ustalıkla kanalize ediyor. Tolhurst’un şarkı sözleri, bağımlılığı karakterize eden kullanım ve umutsuzluk döngüsünü incelemek için madde bağımlılığından kurtulma konusundaki kendi deneyiminden yararlanıyor. Grup, bu on şarkı aracılığıyla özgürlüğün bir kaçış değil, insan hayatının gündelik güzelliğinin kucaklanması olduğu fikrini sunmayı umuyor.

Yeni şarkı “Night Sea”, albüm şarkı listesi ve kapak görseli hemen aşağıda.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Topographies “Interior Spring” şarkı listesi:

1. Night Sea

2. Arch

3. Cleanse

4. Chain Of Days

5. Never Understand

6. Interior Spring

7. Tied

8. 1959

9. Red-Black Sun

10. Face Of Another

What's your reaction?

tr_TRTurkish