Sam Firstenberg Kitabı Destek Bekliyor

Sam Firstenberg ismi birçok sinema sever için farklı bir anlam taşımaktadır. Firstenberg, 80li yılların efsaneleşmiş b-movie filmlerinin yönetmenliğini yapmış, dönemin sinema anlayışına değişik bir bakış açısı getirmiştir.

Michael Dudikoff’un baş rollerinde yer aldığı “American Ninja”, “American Ninja II: The Confrontation” ve “Avenging Force” ilk etapta izleyicinin zihninde canlanacak çalışmalarından sadece birkaçı. Bunun yanında “Revenge of the Ninja”, “Ninja III: The Domination” ile birlikte 80li yıllara imzasını bırakırken “Delta Force 3: The Killing Game”, “American Samurai”, “Cyborg Cop”, “Cyborg Cop II”, “Blood Warriors” ve “Operation Delta Force” gibi yapımlarla da adını 90lı yıllara taşımayı başarmıştır.

O zamanların en önemli stüdyolarından “Cannon Films” Firstenberg´in filmleri ile ayakta durmuştur.

Kısa süre önce yazar Marco Siedelmann, Sam Firstenberg hakkında bir kitap hazırlığına başladı. Kitabinda Firstenberg ile yaptığı görüşmeleri birebir aktarırken yönetmenin özel arşivinden çok sayıda fotoğraf da çalışmaya eklenerek belki de ilk defa gün yüzüne çıkması sağlanmış olacak.

Siedelmann daha önce alternatif sinema ve filmler ile ilgili değişik kitaplara da imza atmış.  Sam Firstenberg hakkında hazırladığı bu kitap projesinde ise sinema severlerin desteğine ihtiyaç duymakta. Kitap hazır durumda olsa da baskı ve yayımlanması için gereken maddi kaynak kitlesel fonlama aracılığıyla yaratılmaya çalışılıyor.

tr_TRTurkish