Salt’ta Bak kim var? Erdem Taşdelen

Bak kim var?

Erdem Taşdelen

2 Mayıs 2024

Salt Galata

Sanatçı Erdem Taşdelen, 2 Mayıs Perşembe saat 18.30’da Salt Galata’da bir konuşma gerçekleştirecek.

Garanti BBVA tarafından kurulan Salt, Bak kim var? konuşmaları kapsamında Erdem Taşdelen’i konuk ediyor. Sanatçı, farklı malzeme ve mecralar aracılığıyla tarihî figür, olay ve metinleri güncel sosyopolitik meselelerle iç içe geçiren yarı kurgusal anlatılar inşa ediyor. Bir dizi açık uçlu önerme sunan işlerinde kolektif hafıza, iktidar yapıları ve spekülatif gelecek senaryoları arasındaki karmaşık ilişkileri irdeliyor.

Taşdelen, 2 Mayıs Perşembe günü saat 18.30’da Salt Galata, Atölye IV’te gerçekleştirilecek programda I Am Manifest Proof of Deviation (2018), A Minaret for the General’s Wife (2021) ve Frictions (2024) gibi son dönem projelerinden bahsedecek. Program herkese açık ve ücretsizdir. Konuşma dili Türkçe’dir.

Erdem Taşdelen, Tkaronto/Toronto’da yaşayan ve çalışan Türkiyeli-Kanadalı bir sanatçıdır. Çalışmaları, aralarında Southern Alberta Art Gallery (Lethbridge), The Power Plant ve Aga Khan Museum (Toronto), BüroSarıgedik (İstanbul), Contemporary Art Gallery (Vancouver), Bonington Gallery (Nottingham), Pera Müzesi (İstanbul), Framer Framed (Amsterdam) ve Museum für Neue Kunst’un (Freiburg) da bulunduğu birçok kurumda çeşitli sergilerde yer aldı. Delfina Foundation (Londra), Rupert (Vilnius) ve KulturKontakt Austria (Viyana) gibi kurumlarda misafir sanatçı programına katılan Taşdelen, 2019’da Sobey Sanat Ödülü’ne aday gösterildi.

tr_TRTurkish